Seznam.cz by mohl spustit vlastní zpravodajskou televizi

Pokud by se mediální dům Seznam.cz rozhodl jít cestou klasickételevize, mohl by přinést oživení na televizní trh. Otázkou však je, kolik diváků by reálně oslovil. Příjem na anténu totiž naráží na své limity.

Ukázka z videoreportáže webu Seznam Zprávy

Ukázka z videoreportáže webu Seznam Zprávy

Seznam prý „horečně shání vysílací práva“

Seznam.cz rozhodně „umí online“, což dokazuje prakticky od poloviny 90. let. Nyní ale reálně uvažuje i o vstupu na televizní trh. Podle informací, které v sobotu publikoval portál Info.cz, má Seznam reálně nakročeno k vybudování klasické televizní stanice. Podle těchto informací by se dokonce mohlo jednat o plnohodnotnou televizní stanici vysílající lineárně – tedy o klasické televizní vysílání.

Otázkou je, jak by se Seznam.cz dostal k divákům. Prostor v digitálním vysílání DVB-T na klasickou anténu je totiž prakticky vyčerpán. Pro silného hráče se sice kapacita najde, ale pouze v regionálních multiplexech. Seznam.cz by tedy mohl oslovit diváky ve větších městech, zbytek republiky by ale musel dokrývat přes satelit a kabelové operátory.

Provoz televize by podle důvěryhodných informací měl obstarat personál Seznam Zpráv, který by měl zpočátku živě vysílat šest až sedm hodin denně. Zbytek programové náplně mají obstarat pořady z videoportálu Stream, k nimž Seznam nyní horečně shání vysílací práva i pro televizní vysílání,“ píše web Info.cz, který patří společnosti Czech News Center.

Zpravodajská televize Z24 zatím nevznikne. Seznam TV by mohla být alternativou

Právě CNC je aktivní na poli online videa. Na internetu vysílá všechna utkání české fotbalové HET ligy a přináší sestřihy z vybraných evropských soutěží. Osazenstvo této skupiny by rozhodně mohlo mít k dispozici „zaručené informace“ o plánech konkurence. Když se tedy na webu Info.cz objevil podobný článek, je zřejmé, že v konkurenčním Seznamu o klasické televizní stanici skutečně uvažují.

Pokud by se Seznam.cz odhodlal spustit vlastní zpravodajský televizní kanál, mohl by přinést oživení na televizní trh. Momentálně totiž na trhu působí pouze veřejnoprávní zpravodajská stanice ČT 24, která nemá výraznější konkurenci. Avizovaná soukromá stanice Z24, kterou měl spoluvlastnit Vladimír Železný, se letos v éteru neobjeví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .