Prima žádá Skylink o vypnutí svých stanic na Slovensku, obrátila se na soud

Společnost FTV Prima informovala o úspěšném návrhu u Městského soudu v Praze na vydání předběžného opatření proti společnosti provozovateli satelitní služby Skylink ve věci nelegálního šíření českých televizních programů na území Slovenské republiky.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Prima: Skylink musí vypnout naše programy na Slovensku

Soud podle Primy nařídil společnosti M7 Group S. A. (provozovateli služby Skylink), aby u dekódovacích karet, které umožňují přístup k obsahovým službám slovenského produktu Skylink, zablokovala přístup k televizním programům Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX a Prima KRIMI.

Pokud jde o tyto programy, je společnost M7 Group S. A. dále povinna se zdržet na Slovensku nabízení a prodeje dekódovacích karet, které umožňují uživatelům jejich příjem mimo ČR.

Operátoři by neměli jednat v rozporu se smlouvou a distribuovat naše programy mimo území České republiky, a vystavovat nás tak nebezpečí postihu ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů. Diváci na Slovensku mohou i nadále sledovat své oblíbené pořady na kanále Prima PLUS,“ uvádí Gabriela Semová, vedoucí korporátní a interní komunikace FTV Prima.

Prima zdůrazňuje, že jediným pro Slovensko určeným programem z jejího portfolia je program Prima PLUS.

Skylink: Neporušujeme žádné zákony ani sjednané smlouvy

O stanovisko jsme požádali mediální zastoupení satelitní služby Skylink.

Prohlašujeme, že provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group S. A. neporušuje žádné zákony ani sjednané smlouvy. Rozhodnutí soudu o předběžném opatření budeme komentovat poté, co nám bude doručeno oficiální cestou, což se zatím nestalo,“ uvedl mediální zástupce platformy Skylink Marek Němec.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. karprox

    Dočkáme se konečně jednou plnoformátové televizní stanice věnované oběma státům, jejich kultuře a událostem, neryjící příliš do politiky, a přinášející i kvalitní zábavné programy z celého světa a především dostatek filmů, s potlačením produkce americké, německé, (zvláště těch romantických filmů o ničem,) napsal bych samozřejmě ještě ruské, ale zatím bohudík není moc co omezovat. Doplňované produkcí států V4, a dalších malých evropských kinematografií, včetně například ukrajinské. Z anglofonní oblasti pak zejména Austrálie, Kanada, Irsko.
    Vždyť dopad (mnou nemilovaných) reklam na diváky obou států by měl přinášet inzerentům větší efekt a tím i reálné úspory. Tím by i pro ně měla být taková stanice zajímavá a proto v inzerci preferovaná.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .