Slovenské televizní programy můžete nově legálně přijímat v ČR přes internet

Nová regulace platná v celé Evropské unii ve značné míře ruší takzvanou geoblokaci. V praxi tak můžete na území ČR přes internet legálně přijímat programy, které jste si objednali v jiné zemi.

Zdroj: fotobanka Thinkstockphotos.com

Zdroj: fotobanka Thinkstockphotos.com

Podmínkou je legální ověřené předplatné používaných služeb

V praxi to znamená, že pokud máte aktivní například online verze služeb Skylink Live TV, O2TV Air nebo DIGI2GO, můžete je sledovat bez omezení i mimo České republiky, kdekoliv v rámci EÚ. To samé platí o slovenských televizních službách – například Skylink Live TV SK nebo Magio GO – které lze zcela legálně „přenést“ a sledovat na českém území.

Nová změna pomůže zejména těm českým divákům, kteří si oblíbili původní slovenské televizní programy a po zavedení geoblokace je nemohli legálně sledovat. Nyní stačí objednat některou ze slovenských televizních služeb přes internet a operátor vám ji musí zpřístupnit i v ČR.

Podmínkou ale je, že operátor může tuto službu zpřístupnit pouze divákům, kteří si ji v domovské zemi legálně objednají. To v praxi znamená, že poskytovatel může objednávku služby i nadále omezovat pouze na příslušníky země, kde působí.

DOPORUČENÝ ČLÁNEK: Satelitní příjem slovenských televizních stanic bez omezení

Operátoři budou muset i nadále prověřovat zemi původu svých klientů

Pokud tedy máte zájem o slovenské televizní programy, budete zřejmě muset provést registraci na slovenského občana. Zmíněný postup jsme podrobně popsali v článku Jak získat satelitní kartu se slovenskými programy. Nyní lze tento postup uplatnit nejen v případě placené satelitní televize, ale i u zmíněných televizních služeb přes internet.

Zatím není jasné, jak se nová pravidla dlouhodobě osvědčí. Je možné, že poskytovatelé televizních služeb nakonec v oblasti přeshraničního příjmu narazí na různé mantinely, které si vynutí držitelé vysílacích práv. Momentálně však platí, že kteroukoliv placenou nebo i volnou internetovou televizní službu lze legálně sledovat ve všech státech EÚ, tedy nejen v zemi původu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .