Skylink znovu nabízí české i slovenské programy přes jednu dekódovací kartu

Skylink, největší operátor satelitního vysílání v ČR překvapil české i slovenské televize jednostranným krokem, díky kterému zpřístupnil základní české i slovenské programy v rámci jedné karty. Pro příjem slovenských stanic už tedy nepotřebujete druhou satelitní kartu.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Na překvapivý krok upozornil jako první portál Živé.sk, který ještě v sobotu informoval slovenské diváky o tom, že mohou prostřednictvím Skylinku znovu sledovat i české stanice. Stejnou možnost zpřístupnil i pro české diváky. Pokud vás zajímá plnohodnotné vysílání slovenských televizí, nemusíte sledovat mezinárodní verze Markíza International nebo JOJ Family. Můžete si legálně zaplatit celý základní balíček slovenských programů včetně JOJ Plus nebo DajTo.

Podmínkou je uhrazení tzv. Servisního poplatku i pro slovenské stanice. Pokud má tedy český divák zájem sledovat všechny základní programy českých i slovenských vysílatelů na stejné kartě, musí mít zaplacen servisní poplatek pro každou zemí zvlášť.

Pozor, slovenské programy nejsou oficiálně dostupné v žádném „českém“ balíčku. Nehledejte je tedy v sekci „Balíčky a služby„. V zákaznické zóně Skylinku je můžete najít v sekci „Poplatky“ (viz obrázek), kde budete mít k dispozici novou položku s názvem „Slovenský servisní poplatek“. Ten je minimálně o 15 korun měsíčně vyšší než český.

Vyznačení sekce v Zákaznické zóně Skylinku, kde můžete najít možnost zaplacení Servisního poplatku pro slovenský trh. Screenshot RadioTV.cz

Vyznačení sekce v Zákaznické zóně Skylinku, kde můžete najít možnost zaplacení Servisního poplatku pro slovenský trh. Screenshot RadioTV.cz

Servisní poplatek pro slovenské programy je dražší minimálně o 15 Kč měsíčně. Screenshot RadioTV.cz

Servisní poplatek pro slovenské programy je dražší minimálně o 15 Kč měsíčně. Screenshot RadioTV.cz

Lze předpokládat, že tento krok byl učiněn především s ohledem na Slovensko, kde je i nadále velký zájem o české stanice. Šéf Skylinku Jaromír Glisník ještě v únoru webu Živé.sk řekl, že odhadem až několik tisíc slovenských domácností si na svých satelitních kartách zvolilo český region, jen aby nepřišli o české programy. Tehdy to pro ně znamenalo ztrátu slovenských stanic.

Z hlediska provozu je důležité, že jde o legální příjem. Televizní stanice v ČR i na Slovensku tedy dostanou zaplaceno za každou domácnost, která si zaplatí servisní poplatek pro daný region.

Krok Skylinku je pochopitelný i z konkurenčního hlediska. Od 1. května letošního roku totiž můžete využívat služby placené televize z domovského státu kdekoliv v Evropě. Řada kabelových a IPTV operátorů díky tomu zrušila u svých služeb geografickou blokaci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .