Platforma DIGI TV už oficiálně zařadila nové programy, doplnila kanály Novy a Primy

Po úspěšném testovacím období oznámil nový majitel satelitní platformy DIGI TV zařazení několika dalších stanic do nabídky. Diváky potěší především doplnění stanic z portfolia skupin Nova a Prima i České televize.

Ilustrační foto: CS DX Satellite club

Ilustrační foto: CS DX Satellite club

Nový vlastník rozšiřuje programovou nabídku

Oficiální uvedení do nabídky proběhlo v pondělí 18. května. DIGI TV zařadila kanály Telka a Smíchov z rodiny Novy, a Prima ZOOM a Prima Love od Primy. Dále zpřístupnila i dětský kanál České televíze, který ve večerních a nočních hodinách sdílí svou pozici s uměleckým programem ČT art.

Rozšíření programové nabídky, spolu se spuštěním nových webových stránek, jsou první kroky, kterými DIGI TV pod novým vlastníkem dokazuje, že prioritou je rozvoj a kvalita služeb,“ uvedl tiskový mluvčí Andrej Čírtek. Ten mediálně zastupuje společnost LAMA Energy, která je novým vlastníkem české části platformy DIGI TV.

Nové kanály Barrandova se zatím neobjeví

Doplnění základní nabídky o chybějící kanály Novy a Primy je dobrou zprávou pro diváky. Nicméně stále absentují dva nové programy skupiny Barrandov – filmový kanál Kino Barrandov a dětský a dokumentární program Barrandov PLUS. Tyto kanály zatím přes satelit šíří pouze platforma Skylink. Ta však působí na pozici 23,5 st. východně.

Zatím není jasné, kdy by se tyto stanice mohly objevit i na 0,8 st. západně, kde působí DIGI TV a freeSAT od UPC. Operátoři se na této pozici potýkají s nedostatkem kapacity.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: