Platformu Digi TV může definitivně převzít nový majitel, dojde ke sloučení

Satelitní platforma Digi TV, která se na východoevropských trzích prosadila díky agresivní cenové politice, dostane i na českém trhu nového vlastníka. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil sloučení provozní společnosti s firmou LUFUSIONS.

Ilustrační foto: CS DX Satellite club

Ilustrační foto: CS DX Satellite club

Novým vlastníkem Digi TV je LAMA Energy Group

Společnost DIGI Czech republic, s.r.o., se tedy sloučí s jednou z firem ve vlastnictví skupiny LAMA Energy Group. Ta se zabývá zejména těžbou a prodejem zemního plynu a ropy, výrobou a prodejem elektrické a tepelné energie a poskytováním telekomunikačních služeb prostřednictvím mobilního virtuálního operátora.

Satelitní platforma Digi TV tak bude dalším dílem mozaiky v rámci portfolia aktivit této české skupiny. Nový majitel Digi TV ale zatím nijak nekonkretizoval, jak by se mohla služba pod jeho vedením proměnit. Na Slovensku nicméně došlo k poměrně radikální změně poté, co tamní pobočku DIGI Slovakia převzala společnost Slovak Telekom. Ta následně přidala nové programy do nabídky Digi TV, významně rozšířila působnost tamního sportovního programu Digi sport a navázala úzkou spolupráci se sesterskou platformou Magio SAT.

Konkurence na poli placené satelitní televize se rozšíří

Nový vlastník české Digi TV se o podobné aktivity nemůže opřít. Bude muset přijít s modelem, jak úspěšně konkurovat platformám freeSAT a Skylink, které na zdejším trhu dlouhodobě působí. Svět placené satelitní televize očekává v nejbližších měsících i příchod nové konkurence. Do byznysu hodlá vstoupit slovenská telekomunikační společnost Antik nebo brněnská firma Itself.

Není vyloučen i příchod dalších hráčů, kteří mohou sdílet kapacitu a náklady na provoz satelitní služby díky úzké spolupráci s rakouskou skupinou Telekom Austria Group. Pokud chce česká Digi TV být na tomto poli nadále úspěšná, bude muset výrazně přehodnotit svůj dosavadní model podnikání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: