Česká Digi TV umožňuje svým divákům použít vlastní přijímač, slovenská to prozatím neplánuje

Slovenská Digi TV zatím nenabídne divákům možnost přijímat své programy na vlastních přijímačích. Abonenti české služby tak přece jen budou mít v něčem výhodu, jelikož česká Digi TV nabízí externí přijímací moduly.

tv-ilustrace-651

Technologická novinka prý nesplnila očekávání

Stejnou vymoženost pro své diváky a předplatitele plánovala i slovenská Nová Digi, která je ve vlastnictví Slovak Telekomu a má i mnohem zajímavější programovou nabídku než česká Digi TV. Šéf platformy Marcel Šatánek ale uvedl, že technologická novinka, která se ujala v Čechách, nesplnila na Slovensku očekávání.

Dosud testované CAM moduly nesplnily naše očekávání, zejména pokud jde o jednoduchost instalace na co největší počet televizních přijímačů. Momentálně neplánujeme tyto moduly zařadit do naší nabídky,“ uvedl šéf platformy Nová DIGI na Slovensku na dotaz webu Živé.sk. Píše o tom i odborný web Parabola.cz.

Pokročilý uživatel by si se složitější instalací hravě poradil

Argumentace pana Šatánka ohledně složité instalace je překvapivá. CAM moduly jsou vesměs určeny pro pokročilejší uživatele, kteří mají svůj vlastní satelitní přijímač a nepotřebují dotovaný set-top-box od operátora platformy.

Možnost příjmu služby na vlastním přijímači by platformě Digi TV na Slovensku mohla přinést nové abonenty, kteří se doposud službě vyhýbali především z důvodu nutnosti využívat její vlastní set top box. Představitelé platformy na Slovensku tímto krokem dávají najevo, že dotovaný box je pro příjem této služby nezbytný.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. buko1

    Tam nie je problém v jednoduchosti, alebo zložitosti inštalácie… Problém je v tom, že použité moduly nie sú obyčajné CI moduly, ale CI+ moduly, naviac s aktívnymi prvkami, ktoré sa skrývajú pod tým +… Teda sú NEPOUŽITEĽNÉ v bežných TV prijímačoch a STB, ktorá majú v drvivej väčšine len CI slot…. Takže Telekom miesto zložitého vysvetľovania prečo modul nefunguje každému radšej od modulov ustúpil.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: