O2 TV vstupuje do Tipsport extraligy, nabídne 80 přenosů za sezonu

Digitální televize O2 TV dotáhla avizovanou dohodu s kluby Tipsport extraligy a od příští sezony 2018/2019 zápasy všech klubů nejvyšší hokejové soutěže. Původní dohoda se rozšířila ke prospěchu celé soutěže i diváků.

HC Sparta Praha v O2 aréně. Ilustrační fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

HC Sparta Praha v O2 aréně. Ilustrační fotografii poskytla společnost O2 Czech Republic

Původní dohoda se dvěma kluby se rozšířila na celou extraligu

Sportovní stanice původně komunikovala záměr vysílat domácí zápasy dvou klubů – HC Sparta Praha a HC Bílí Tygři Liberec. Nově podepsaná smlouva jí nicméně umožní vysílat všechna utkání. Vysílací práva se vztahují na všechny extraligové kluby a O2 TV se bude o vysílací prostor dělit s Českou televizí.

Práva se vztahují základní část, play-off i play-out/baráž a samozřejmě i na finálovou sérii extraligy. Diváci se tak mohou těšit až na osmdesát přímých přenosů v každém roce, přičemž v základní části bude O2 TV Sport vysílat minimálně jeden zápas z každého kola.

O2 TV společně s Českou televizí nabídne až 5 přenosů týdně

O2 TV Sport si s Českou televizí rozdělí jednotlivé hrací dny, které bude každá strana přenášet exkluzivně. ČT bude mít k dispozici úterý a neděli, O2 získalo práva na středu, pátek a sobotu. Divák obou stanic tak uvidí v souhrnu až pět přímých přenosů týdně, přičemž ve vyřazovací části se jednotlivé série rozdělí na obě stanice.

Skupina O2 TV tak vstupuje do Tipsport extraligy s výrazně širším portfoliem přenosů. Původní dohoda s Libercem a Spartou se vztahovala pouze na domácí zápasy těchto klubů. Pro O2 TV Sport bylo důležitější domluvit se s celou ligou, aby mohla divákům garantovat určitý počet přenosů nejen v základní části, ale i v play-off.

O2 se vzdala exkluzivity na domácí zápasy Sparty a Liberce

Původní dohoda se Spartou a Libercem byla pro nás velmi cenná, jelikož nám otevřela cestu k dohodě s ostatními kluby a s agenturou BPA,“ uvedla šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová. Ředitel programu O2 TV Marek Kindernay doplnil, že platforma má se Spartou i Libercem nadále uzavřenou marketingovou smlouvu, ale původní dohoda o exkluzivním vysílání jejich domácích utkání už neplatí.

V praxi to znamená, že do liberecké Home Credit Areny a pražské O2 Areny bude mít přístup i Česká televize.

Týmy díky O2 TV získají více financí, které mohou investovat do rozvoje klubů, do mládeže či do aktivit pro fanoušky. Chceme se podílet na zlepšení celkového hokejové produktu,“ dodal Marek Kindernay.

Ilustrační foto poskytla O2 TV

Ilustrační foto poskytla O2 TV

Tipsport extraliga se bude nově hrát v sobotu i v neděli

Novinkou televizního pokrytí je fakt, že do extraligového kalendáře se zařadí i sobota. Pátek je totiž vyhrazen pro Českou televizi, ale skupina O2 získala možnost výběru jednoho utkání pátečního kola, které se díky tomu přesune na sobotu.

Věřím, že oba vysílatelé nabídnou to nejlepší z jejich televizního umění, aby co nejlépe zprostředkovali sportovní dění a atmosféru nejvyšší hokejové soutěže,“ řekla Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketing, výhradního partnera Tipsport extraligy.

Právě její agentura společně s řídícím orgánem Tipsport extraligy bude mít nelehký úkol zesouladit hrací kalendář jednotlivých klubů tak, aby nedocházelo k neželaným přesunům.

O2 TV Sport připravuje nové hokejové studio. Experty hodlá lovit i u konkurence

Některé kluby totiž mohou díky novému systému odehrát až dva zápasy v průběhu dvou dnů – zejména v sobotu a v neděli. Obermajerová věří, že se podobným problémům podaří předejít díky aktivní součinnosti obou vysílatelů a že vzájemná rivalita České televize a O2 TV Sport se projeví zejména v pozitivní rovině.

Program O2 TV Sport připravuje v souvislosti s hokejovou extraligou nové studio, nový hokejový magazín a hodlá angažovat i několik známých expertů. Marek Kindernay ale jejich jména prozatím nechtěl specifikovat, jelikož jsou ještě pod smlouvou u jiných televizních stanic. Experty hodlá O2 TV lovit i mezi bývalými hráči a určitě osloví i některé hokejové odborníky z České televize, Sport1 nebo Nova Sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .