Nova sport stále chybí v nabídce UPC, jednání pokračují

Abonenti kabelového operátora UPC se ani po necelých třech měsících nedočkali navrácení sportovního kanálu Nova sport do nabídky operátora. UPC nemá k dispozici ani programy Novy ve vysokém rozlišení.

nova-sport-651

Kabelový operátor deklaruje zájem vrátit programy do své nabídky

Obě strany deklarují zájem obnovit spolupráci. Jednání je komplikovanější vzhledem k tomu, že probíhá na nejvyšší úrovni, ovlivňují ho tedy i časové možnosti manažerů. Ani jedna ze stran se zatím nevyjádřila k tomu, zda a kdy mohou být jednání uzavřena. Mluvčí kabelového operátora UPC Martin Pavlíček pro server RadioTV.cz potvrdil, že jednání zahrnuje i poskytování obsahu do více zařízení.

Mohu potvrdit, že nadále jednáme a že máme zájem navrátit Nova Sport i HD kanály Novy do naší nabídky za vzájemně výhodných podmínek. Jednání je komplikovanější i vzhledem k tomu, že UPC připravuje poskytování obsahu do více zařízení,“ uvedl Pavlíček. Tím zároveň potvrdil i snahu operátora přinést na trh v co nejkratší době produkt umožňující sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních a tabletech, tedy službu podobnou produktu O2TV Go, který nedávno zprovoznila společnost O2.

Ze strany Novy zatím nejsou známy další podrobnosti. Mluvčí skupiny Anna Suchá na dotaz RadioTV.cz pouze stručně uvedla, že jednání pokračují.

Satelitní platforma UPC DTH Novu sport nabízí, chybí ji však HD verze

Sportovní kanál Nova sport absentuje v nabídce kabelové společnosti UPC od 1. dubna, kdy vypršela dosavadní smlouva. Předmětná smlouva podle informací RadioTV.cz upravovala i šíření HD kanálů Novy v nabídce UPC. Z tohoto důvodu se původní programy Novy ve vysokém rozlišení v nabídce neobjevují. Pokud je operátor i nadále nabízí, tak pouze za cenu přepočítávání ze standardního rozlišení.

Absence HD programů se projevuje i v nabídce satelitní platformy freeSAT od společnosti UPC DTH. Ta funguje nezávisle na českém UPC a má s Novou uzavřenou platnou smlouvu. S českou UPC ale využívá část společné infrastruktury týkající se distribuce jednotlivých programů. Z tohoto důvodu nabízí platforma freeSAT nyní programy Novy pouze ve standardním rozlišení a do vysokého rozlišení je sama přepočítává.

Opětovný přechod na plnohodnotný HD signál je podmíněn výsledkem probíhajících jednání (…), doufáme v brzké úspěšné zakončení těchto jednání,“ uvedli zástupci společnosti UPC DTH ve vyjádření pro web Parabola.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,