UPC vyřadila Novu sport ze své nabídky, ve freeSATu zůstává

Největší kabelový operátor UPC Česká republika od 1. dubna vyřadil sportovní kanál Nova sport ze své nabídky. Tato zpráva, i když působí jako apríl, je zcela pravdivá. Abonenti získají Slovak Sport TV s Premier league.

nova-sport-651

Diváci přijdou o bohatou porci přenosů z NHL

Společnost UPC tento nečekaný krok oznámila na svém webu. „Vysílání Novy Sport a Novy Sport HD je k 1. dubnu 2014 ukončeno. Novu Sport nahrazujeme programem Slovak Sport TV.2, který přináší exklusivní utkání z fotbalové Premier League, zápasy WTA a mnoho dalších světových sportovních událostí, a to vše i v HD kvalitě. Premier League tak bude dostupná pro všechny klienty nabídky Komfort ale také v tematickém balíčku Sport. Novinkou je také start „jedničky“ v nejlepší obrazové kvalitě,“ uvedla společnost UPC.

K podobnému kroku se nedávno odhodlala i slovenská pobočka UPC, která rovněž vyřadila Novu sport a nahradila ji slovenským vysíláním Slovak Sport TV. Pro českého diváka to však bude mít následky v podobě nižší dostupnosti zámořských přenosů z hokejové NHL. Na slovenském trhu totiž přináší zámořské přenosy právě Slovak Sport TV, ten však vlastní práva pouze pro Slovensko.

Přesune se zámořský hokej na Fandu?

Vyřazení z nabídky největšího kabelového operátora v ČR může mít za následek výrazný pokles atraktivity tohoto programu i pro ostatní operátory. Nova může zároveň zvážit zařazení většího počtu přenosů z NHL na volně dostupný program Fanda. Pokud by dotčení diváci měli i nadále zájem sledovat Novu sport, mohou si ji pustit on-line přes videoportál Voyo.cz za poplatek 189 korun měsíčně.

Společnost UPC nevyloučila, že Novu sport v budoucnu opětovně zařadí, prozatím to však není pravděpodobné. Na druhou stranu, vyřazení tohoto programu může být i snahou kabelového operátora získat výhodu v dalších jednáních ohledně výše poplatku, který společnost UPC sportovnímu programu platila za každého abonenta.

Nova sport je i nadále dostupná u menších kabelových společností a prozatím je i v nabídce satelitního operátora freeSAT, který rovněž využívá značku UPC.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: