UPC stále neobnovila Novu sport ve své síti. Jak ji naladit individuálně?

Zástupci televize Nova ani po čtrnácti dnech nenašli společnou řeč s největším kabelovým operátorem UPC Česká republika ohledně opětovného zařazení Nova sport do sítě UPC. Operátor nešíří tento program ani ve „zkušebním“ režimu.

nova-sport-651-2

Smlouva vypršela k 1. dubnu, UPC však mohla Novu sport šířit dál

K prvnímu dubnu zanikla smlouva mezi UPC a Novou sport ohledně šíření tohoto placeného kanálu v nabídce největšího kabelového operátora. I když mohla UPC i nadále poskytovat tento program svým divákům podle podmínek původní smlouvy, rozhodla se Novu sport okamžitě vyřadit ze své nabídky. Nova zareagovala protitahem a odpojila UPC od HD verzí svých programů. Kanály Novy ve vysokém rozlišení sice v nabídce UPC zůstaly, nejedná se však o skutečné HD vysílání, ale pouze o upscaling, který pro své klienty provádí UPC.

Nova následně informovala novináře, že společnost UPC mohla i nadále šířit kanál Nova sport až do doby, než se obě strany domluví na nové smlouvě. To se prozatím nepodařilo a UPC této možnosti ani nevyužila. Vyřazením tohoto programu tak dala provozovateli Novy najevo, že o kdysi exkluzivní sportovní kanál vlastně nestojí a svým abonentům raději zprostředkuje jinou náhradu.

Problémy i v satelitní platformě freeSAT

Paradoxně však UPC způsobila problémy své satelitní platformě freeSAT by UPC Direct, kterou provozuje sesterská nadnárodní společnost UPC DTH. Ta nabírala signál Novy sport právě z kabelové sítě UPC a po ztrátě tohoto signálu musela improvizovat, což se neobešlo bez technických problémů.

Nova sport sice v posledních letech přišla o několik exkluzivních soutěží, nicméně stále nabízí velkou porci atraktivních přenosů ze zámořské hokejové NHL, díky které je pro mnoho hokejových fanoušků přirozeně hlavní volbou. Pokud jste tedy zákazníkem UPC a přišli jste o příjem Novy sport, můžete si ji i nadále pořídit individuálně. Bude vás to však něco stát.

Individuální příjem je možný prostřednictvím videoportálu Voyo

Nova sport totiž vysílá v rámci on-line platformy Voyo.cz, kde ji můžete sledovat v ceně měsíčního balíčku 189 Kč. Tento balíček lze získat i levněji, pokud se trefíte do některé promoakce. V rámci placeného přístupu k platformě Voyo je možné sledovat prakticky celé živé vysílání Novy sport.

Dalším způsobem příjmu jsou satelitní platformy Skylink, T-mobile TV, freeSAT by UPC Direct nebo Digi TV. Pokud jste však dosud využívali služby kabelové televize, není příliš pravděpodobné, že byste zároveň vlastnili i satelitní přijímač. Pokud tedy není satelit k dispozici, můžete ještě využít služeb operátora O2TV, kde je Nova sport rovněž k dispozici. Navrhované řešení však vyžaduje změnu vašeho stávajícího operátora, a to se kvůli jednomu nedostupnému programu zřejmě nevyplatí.

Nova sport se zřejmě vrátí do nabídky UPC, ovšem za méně výhodných podmínek pro Novu

Jedinou rozumnou cestou, jak si zachovat stávající nabídku kabelové televize od UPC a k tomu i příjem Novy sport, je právě předplatné služby Voyo.cz se živým vysíláním této stanice.

Ani jedna ze stran zatím neoznámila, jak dlouho potrvá výluka Novy sport v kabelovce od UPC. Obě strany se jen s většími či menšími rezervami shodují, že Nova sport by se měla do nabídky časem vrátit. Ovšem už za méně výhodných podmínek pro samotnou skupinu Nova. To ale diváka pochopitelně nemusí zajímat.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Adam Wolf

    To je ale drzost N@VO co??? UPC – dominantní operátor v zemi si „dovolil“ vyřadit Nova Sport ze své nabídky :-) A navíc (jak je vidět) nebude UPC tančit jaxi bude N@VA pískat…. Nechceš – nebude…. Nám to nevadí ;-) My „tě“ vlastně k -životu- nepotřebujeme…. zařadíme alternativu (Slovak Sport 2 s Premier League) a to bude ještě rádo za naše -gesto- protože reklama „i hory přenáší“ :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,