Někteří odborníci předpovídají konec televizního pirátství v Čechách

Podle tvrzení mediální společnosti AXOCOM se televizní trh v Česku pomalu očišťuje a končí doba pravidelného nelegálního vysílání. Někteří odborníci naopak předpovídají možné prohloubení televizního pirátství, pokud bude vysílání některých stanic uměle blokováno.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Operátoři zablokovali vybrané komerční stanice

Již nějakou dobu dochází k čištění na trhu specializovaných televizních kanálů, nejpatrnější je situace u slovenských stanic. Například TV JOJ neměla u nás povolení k distribuci, přesto ji mnoho diváků ve své nabídce našlo. Televize proto před časem vyzvala operátory, aby neprodleně přestali s nelegální distribucí jejího obsahu. Naopak stanice vytvořila specializovaný kanál JOJ Family, který je právě určen pro český trh,” vysvětlila v nejnovější tiskové zprávě ředitelka společnosti AXOCOM Erika Luzsicza.

Vypnutí některých programů nemusí znamenat konec pirátství

Vypnutí neautorizovaných slovenských kanálů na českém území vnímá jako konec televizního pirátství. Pokud ale platící diváci satelitní a kabelové televize nebudou mít k dispozici programy, na které byli doposud zvyklí, mohou je začít sledovat jiným způsobem – nelegálně. Paradoxně tak může dojít k rozšíření televizního pirátství, zvláště ve světle posledních kroků televizní skupiny JOJ, která požaduje i stažení některých konkurenčních programů z nabídek operátorů.

JOJ na Slovensku vyzvala kabelové operátory, aby vyřadili tematické programy skupiny Prima a znepřístupnili vysílání České televize. Na českém trhu se zatím k podobnému kroku neodhodlala, byť i zde mají diváci k dispozici kanály slovenské RTVS.

Server RadioTV.cz v posledních týdnech přinesl sérii článků, kde mapoval legální i nelegální alternativy příjmu většiny slovenských stanic na českém území a českých stanic na Slovensku. Další informace přinášíme ve specializované příloze – Příjem slovenských televizí v ČR.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .