Vypnutí slovenských kanálů přineslo operátorům problémy s nespokojenými zákazníky

Vypnutí plnohodnotné verze TV Markíza a dalších slovenských televizí, ke kterému byli nuceni přistoupit kabeloví a satelitní operátoři, přináší operátorům mnoho nespokojených zákazníků. Navzdory informační kampani tento krok diváky překvapil.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Klienti projevují zájem o programovou nabídku pro Slováky

Nezávisle na sobě nám to potvrdili zástupci dvou satelitních operátorů, kteří momentálně vysvětlují svým klientům důvody, proč už nemají k dispozici slovenské televize na českých satelitních kartách. Tento krok se dotkl zejména hlavní verze TV Markíza a tematických stanic. Markíza sice nebyla u českých diváků tak populární jako Nova na Slovensku, ale i tak tento krok řadu diváků překvapil.

Jednání televizí na jednu stranu chápu, ale přece jen to vnímám jako nešťastný krok, který může poškodit náš byznys,“ vyjádřil se pro RadioTV.cz nejmenovaný dealer jedné z tuzemských satelitních služeb. V podobném duchu reagoval i další dealer, jenž uvedl, že krok televizí jim přidělal „spoustu nespokojených zákazníků“.

Situace by se mohla v následujících týdnech uklidnit a lze očekávat, že většina diváků si na omezení zvykne. Část klientů projevila zájem přejít na programovou nabídku pro slovenské diváky. S tím ale mohou mít čeští operátoři problém.

Satelitní operátoři na žádost televizí omezili flexibilní změny regionu

Satelitní služba Skylink před několika týdny přestala nabízet možnost flexibilní změny regionu. Až doposud mohli držitelé karet libovolně „přepínat“ mezi českým a slovenským regionem. Televizní společnosti ale přiměly operátora, aby tuto možnost výrazně omezil. Změna regionu je u Skylinku možná už jen na základě písemné žádosti.

V podobné situaci jsou i klienti dalších operátorů. Například u služby freeSAT je pro občana jiné země problém objednat vybrané předplatné. Pokud slovenský klient projeví zájem o nabídku freeSATu v ČR, je nezřídka odmítnut a odkázán na slovenské zastoupení platformy. Žádost o předplatné slovenských programů pod českou adresou jsme prozatím nezkoušeli.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .