Markíza International začala vysílat na českých Skylink kartách. Operátor ji degradoval do SD rozlišení

Mezinárodní verze slovenské TV Markíza zahájila vysílání pro zákazníky satelitní platformy Skylink v České republice. Navzdory tomu, že má být dostupná pouze v HD rozlišení ji operátor degradoval do standardního rozlišení.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Markíza International dostupná pouze na českých kartách

Upozornil na to web Parabola.cz, jehož čtenáři uvádějí, že tato mezinárodní verze je dostupná pouze na Skylink kartách s aktivním českým regionem. Slovenským divákům zatím Skylink tuto mezinárodní verzi Markízy blokuje.

Do jisté míry se jedná o logický krok, jelikož Slováci mají k dispozici plnohodnotnou verzi hlavního kanálu Markízy. Na druhou stranu se může najít několik tisíc diváků, kteří by mohli preferovat výběr mezi hlavní verzí a „mezinárodní verzí“ zejména kvůli reprízám některých původních pořadů.

Starší satelitní přijímače tento kanál nezobrazí

Program Markíza International je dostupný v SD rozlišení, nicméně se vysílá ve formátu MPEG-4 v rámci DVB-S2 platformy. Pro příjem stanice je tedy nutný modernější satelitní přijímač s podporou DVB-S2. Běžné starší přijímače, které jinak bez problémů zobrazují vysílání ve standardním rozlišení, už tento program nezobrazí.

Cílem Markízy je umístit svou mezinárodní verzi do nabídek všech českých operátorů, kteří momentálně šíří její hlavní kanál. Markíza International má být náhradou na území České republiky. Markíze to umožňuje legálně vybírat poplatky od českých kabelových a satelitních operátorů a navíc může na tento kanál umístit české reklamy.

O podobný krok usiluje i skupina Nova, která slovenským operátorům nabízí Novu International. Původně si ve smlouvách s operátory vynucovala vypnutí všech svých dalších programů, ke kterým nedává souhlas. Nyní už podle informací RadioTV.cz na podmínce vyřazení dalších svých kanálů přímo netrvá. Aktivně ale usiluje o to, aby její programy nebyly v nabídce slovenských kabelových společností dostupné po určitém termínu, který zatím nebyl stanoven.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .