Jak sledovat fotbalové EURO 2016 zdarma přes satelit, navíc v HD? Pomohou německé programy

Přímé přenosy z evropského fotbalového šampionátu EURO 2016 jsou pro české a slovenské satelitní diváky tradičně přístupné pouze se satelitní kartou a aktivním předplatným. Díky německým veřejnoprávním kanálům ARD a ZDF je ale můžete sledovat zdarma přes satelit na jakémkoliv přijímači, tedy i bez použití placené satelitní karty, a navíc v HD.

Ilustrační foto - ZDF.de

Ilustrační foto – ZDF.de

Přenosy v češtině pouze s aktivním předplatným, v němčině zdarma

Už v době MS v hokeji jsme psali, že německé televize dávají velké části Evropy k dispozici mnoho atraktivních sportovních přenosů. Zatímco hokejových přenosů bylo na komerční stanici Sport1.de relativně málo, z fotbalových utkání můžete na německých stanicích sledovat prakticky každý zápas, ještě k tomu v HD.

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF tradičně podporují volně dostupné a neplacené vysílání přes satelit, které si můžete naladit kdekoliv v Evropě na jakýkoliv digitální satelitní přijímač. K dispozici je vysílání ze dvou nejdostupnějších pozic 19,2 a 13,0 východně. Vysílání ARD a ZDF ve vysokém rozlišení je však pouze na 19,2 východně.

Německé neplacené televize mají problémy získat vysílací práva pro významné sportovní události

Komentář fotbalových přenosů je k dispozici pochopitelně pouze v němčině. Výhodou je ale bezkonkurenční dostupnost tohoto vysílání v našich podmínkách, jelikož programy lze v HD rozlišení přijímat i na parabolách menších rozměrů. Německé televize navíc nabízí vyšší datový tok u svých programů, čehož výsledkem by měl být kvalitnější obraz i zvuk – ve srovnání s programem ČT sport HD v různých satelitních platformách.

TEMATICKÁ PŘÍLOHA RADIOTV: Všechny články o EURO 2016 – výsledky, analýzy, komentáře

Neplacené satelitní vysílání má u našich západních sousedů dlouhou tradici. A to navzdory sílícímu tlaku distributorů vysílacích práv, kteří nejsou nadšeni „z nekalé konkurence“ volně vysílajících německých kanálů.

Německá veřejnoprávní televize měla například velké problémy při získání vysílacích práv k MS 2015 v házené. Důvodem byl právě fakt, že odmítla svůj satelitní signál kódovat a omezit pouze na území Německa. Představitelé německých televizí uvedli, že hodlají i nadále podporovat volné satelitní vysílání, ale pokusí se co nejvíce omezit pokrytí mimo území Německa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .