freeSAT zpřístupní ČT sport HD i během EURO 2016. Brzy jej chce zařadit trvale

Satelitní služba freeSAT bude pokračovat v šíření kanálu ČT sport HD i během fotbalového šampionátu EURO 2016, který startuje v pátek 10. června ve Francii. Vedení platformy bude usilovat o trvalé zařazení zmíněného programu do své nabídky.

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto: Shutterstock.com

Roste zájem o HD vysílání díky fotbalu i olympiádě

Prozatím je jisté, že diváci budou mít k dispozici sportovní kanál České televize během evropského fotbalového šampionátu a patrně i po dobu letní olympiády v Riu. Zástupci platformy to potvrdili na přímý dotaz serveru RadioTV.cz.

V tuto chvíli můžeme potvrdit, že program bude dostupný i během fotbalového mistrovství Evropy. O dalším pokračování vysílání budeme informovat na základě aktuální situace,“ uvedla platforma freeSAT pro RadioTV.cz.

ČT sport odvysílá většinu zápasů

Abonenty platformy freeSAT může potěšit i následující vyjádření. „Vzhledem k aktuálním a nadcházejícím sportovním událostem aktivně hledáme způsoby, jak našim zákazníkům zpřístupnit program ČT Sport HD trvale,“ dodali zástupci freeSATu pro RadioTV.cz.

ČT sport odvysílá pětačtyřicet z celkových jedenapadesáti utkání evropského šampionátu. Právě tyto zápasy mohou diváci sledovat v HD rozlišení. Dalších 5 zápasů odvysílá program ČT2 a jeden, mezi Rumunskem a Albánií, uvidí diváci ze záznamu.

HD vysílání i na webu, velký zájem diváků může způsobit výpadky

Všechny zápasy nabídne také web České televize, kde si fanoušci navíc již v průběhu hrací doby budou moct přehrát vybrané momenty daného utkání. Webové vysílání a HbbTV aplikace rovněž nabídne přenos v HD rozlišení, ale předpokládaný zájem diváků může způsobit výpadky nebo dočasné snížení kvality.

Většina lidí patrně upřednostní sledování zápasů přímo v televizi – a dostupnost HD vysílání může divákům přinést výrazně lepší sportovní zážitek než tomu bylo u předchozích evropských šampionátů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .