Česká televize odvysílá všechny zápasy EURO 2016, využije kanály ČT sport a ČT2

Česká televize nabídne svým divákům všechny zápasy nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy. Padesát z jedenapadesáti duelů navíc odvysílá živě. Kompletní program uvidí diváci rovněž na webu ČT nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

Ilustrace: Shutterstock.com

Ilustrace: Shutterstock.com

Celkový objem vysílání přesáhne 255 hodin

Z fotbalového šampionátu EURO 2016 odvysílá více než 255 hodin, z toho premiérově 167 hodin. „Divákům tradičně nabídneme kompletní program šampionátu. Máme připravena dvě studia, ve Francii i v Praze, a navíc další desítky hodin doplňkového programu čítajícího třeba přímý přenos zahajovacího koncertu Davida Guetty, přímý přenos z otevřeného tréninku české fotbalové reprezentace nebo dokumenty nahlížející do dějiště šampionátu i historie národního mužstva,“ přibližuje program České televize výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

ČT sport odvysílá pětačtyřicet z celkových jedenapadesáti utkání, 5 zápasů odvysílá program ČT2 a jeden, mezi Rumunskem a Albánií, uvidí diváci ze záznamu. Všechny zápasy nabídne také web České televize, kde si fanoušci navíc již v průběhu hrací doby budou moct přehrát vybrané momenty daného utkání. Stejně jako k letošnímu mistrovství světa v hokeji, bude i při mistrovství Evropy ve fotbale fungovat webový speciál s přehlednými statistikami, programem zápasů i aktuálními informacemi.

Studio ve Francii i v Praze, přenos i z tréninku národního týmu

Česká televize také připravila pro diváky dvě studia, ze kterých jim nabídne doprovodný program. „Do studií v Praze budou chodit hosté, mezi nimiž se objeví bývalí fotbalisté, kteří v minulosti na evropských šampionátech hráli. Pozvali jsme například Zdeňka Nehodu, Tomáše Ujfalušiho, Vladimíra Šmicera, Pavla Kuku, Radoslava Látala a Jozefa Chovance. A chybět nebude ani naše osvědčená sestava stálých expertů, kterými jsou Luděk Zelenka, Pavel Karoch, Erich Brabec a Petr Švancara,“ avizuje moderátor pražského studia David Kozohorský.

Kromě atraktivních hostů nabídnou pražské i francouzské studio umístěné v Tours rozbory utkání, rozhovory s trenéry a hráči i pohled do zákulisí celého šampionátu.

Ilustrace: Shutterstock.com

Ilustrace: Shutterstock.com

Poprvé v historii budeme až čtyřikrát denně živě vysílat z místa pobytu české reprezentace z Tours. Každodenní vysílání bude v průběhu mistrovství začínat v šest hodin ráno reprízou zápasu z předešlého hracího dne a končit vždy až před půlnocí,“ avizuje průvodce francouzským studiem a vedoucí fotbalového vysílání České televize Pavel Čapek, jehož ve studiu doplní bývalý reprezentant a majitel bronzu z ME 2004 Zdeněk Grygera.

Jako komentátoři zápasů se ve Francii představí Jaromír Bosák a Vlastimil Vlášek, v roli spolukomentátorů pak Pavel Karoch, Luděk Zelenka a Martin Hyský.

Zapojí se i kanál ČT art zahajovacím koncertem Davida Guetty

Vysílání k EURO 2016 startuje na programu ČT sport již před zahájením Eura, a to sérií čtyř besed Pavla Čapka s fotbalisty, jež v minulosti na šampionátech vybojovali cenné kovy, a také připomenutím slavných zápasů české, potažmo československé reprezentace z let 1976 a 1996.

Sportovní program odvysílá ve středu 8. června přímým přenosem také trénink české fotbalové reprezentace z Tours. Hostem ve studiu Pavla Čapka bude trenér Pavel Vrba. Fotbalu se ale nebude věnovat jen ČT sport, program ČT Dvojka vezme diváky do zákulisí francouzských fotbalových stadionů a také na výpravu do historie národní reprezentace. A program ČT art je zavede pod Eiffelovu věž, kde v předvečer mistrovství zahájí šampionát koncertem David Guetta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .