DIGI TV přichází s podporou televizí, na kterých lze její nabídku sledovat bez set top boxu

Satelitní a internetová televize DIGI TV doporučuje divákům nové letošní modely výrobce Philips, kde lze sledovat nabídku satelitní televize této značky bez přídavného set top boxu. Zákazníkům tedy bude stačit pouze jeden ovladač.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Modernější televizní přijímače mají vedle běžné antény i satelitní příjem

Tyto televizory totiž nově podporují rychlé vyhledávání a aktualizaci kanálů pro službu satelitní DIGI TV, tzv. “fast-scan”. Zákazníci už nemusejí komplikovaně manuálně nastavovat programy v menu televizoru. Zákazníkům tedy bude stačit pouze jeden ovladač, ušetří místo a prostředky za pronájem set-top boxu.

Pro uživatele satelitní DIGI TV jde o skvělou zprávu. Nutnost dvou ovladačů přece jen částečně snižovala komfort při sledování televize. Set-top box, a tedy druhý ovladač, již není potřeba. Stačí, aby si od nás zákazníci pronajali CA Modul, zasunuli jej do příslušného slotu a jednoduchým nastavením nainstalovali DIGI TV do své televize Philips,“ říká Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti DIGI CZ.

Funkci fast-scan podporuje řada různých modelů satelitních set top boxů nebo novějších televizí. Většina z nich ale obsahuje programové mapy operátorů v zahraničí. Divák tak musí v nabídce vybírat právě ty modely, které mají v sobě podporu programů domácích operátorů. Podmínkou fungování DIGI TV pouze s jedním ovladačem je televizor Philips roku výroby 2018 s podporou standardu DVB-S2 a slotem CI+.

Pomocí CI+ slotu lze přijímat placené programy ze satelitu

Výhodou funkce fast-scan je okamžitá a průběžná aktualizace parametrů vysílaných programů. Ty se u satelitních operátorů průběžně mění a diváci jsou tak nuceni v pravidelných intervalech přelaďovat své přijímače. Díky této funkci je ale přeladění automatické a divák má pokaždé k dispozici úplnou programovou nabídku operátora.

Většina přijímačů s funkcí fast-scan obsahuje i podporu dalších operátorů. Na českém trhu je v tomto směru aktivní například Skylink ale i freeSAT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .