Česká televize obchodovala v Cannes. Do světa posílá První republiku. Co přivezla domů?

Zrestaurovaný Bob a Bobek do Slovinska, Štefan Margita do Japonska a detektiv Ondřeje Vetchého do Ameriky. O projekty České televize projevila na mezinárodním veletrhu v Cannes zájem řada zahraničních vysílatelů.

Sága Viktórie

Sága Viktórie

Neviděli jste House of Cards na internetu? ČT vám nabídne další řadu přímo ve vysílání

Festival v Cannes ale nepřinese pouze české snímky na obrazovky v zahraničí. Česká televize zde zakoupila několik děl i pro domácí publikum. Fanoušky kultovního seriálu House of Cards potěší pokračování na obrazovce ČT – tedy pokud ještě neviděli všechny dostupné díly online. Pro své diváky však Česká televize získala i výběr jiných oceňovaných seriálů i filmů.

Své fanoušky v ČR má jistě i britská historická sága Viktorie i kultovní seriál o výzkumu sexuality Masters of Sex.

S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkala druhá řada První republiky, která právě běží na obrazovkách České televize, pokračování seriálu Labyrint, loňská vánoční pohádka Pravý rytíř a nejnavštěvovanější film v českých kinech, druhý díl Anděla Páně,“ říká obchodní ředitel České televize Hynek Chudárek.

Již tradičně se velké pozornosti dočkaly také dokumenty, letos především portréty Petra Zusky a Štefana Margity od režiséra Martina Kubaly. O portrét slavného tenoristy potvrdila zájem japonská televize,“ dodává Chudárek.

S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkala druhá řada seriálu První republika

S největším zájmem zahraničních vysílatelů a distributorů se setkala druhá řada seriálu První republika

Americká produkční společnost projevila zájem o natočení seriálu Spravedlnost pro publikum v USA

Slovinská veřejnoprávní televize koupí od ČT práva na zrestaurované a do vysokého rozlišení převedené večerníčky Bob a Bobek, Maxipes Fík a Říkání o víle Amálce. Záznamy hudebních, baletních a divadelních představení zaujaly také zástupce nizozemských televizí. ČT ale neupřesnila, zda se jí podařilo tato díla zobchodovat.

Svoji verzi kriminálního psychologického dramatu Spravedlnost by rádi natočili Američané. O předlohu minisérie režiséra Petra Bebjaka, v hlavní roli s Ondřejem Vetchým, projevila zájem produkční společnost Entertainment One.

Po české televizní verzi slavného seriálu Doktor Martin, s Miroslavem Donutilem v titulní roli, uvidí čeští diváci i původní předlohu, tedy třiašedesát epizod britského seriálu Doc Martin. Na obrazovkách nebudou chybět ani premiérové snímky, třeba Ten, kdo mě hlídá od Ridleyho Scotta, Lord Jim s Peterem O´Toolem či Hranice lásky režiséra Neila Jordana.

Miroslav Donutil v české verzi seriálu Doktor Martin. ČT zakoupila i práva na původní britskou předlohu.

Miroslav Donutil v české verzi seriálu Doktor Martin. ČT zakoupila i práva na původní britskou předlohu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .