Extra Publishing vydá časopis o ryze českých dějinách

tajemstvi_ceske_minulostiNÁHLED UVNITŘ – Vydavatelství Extra Publishing uvede na tuzemský trh další pravidelný magazín zabývající se historií, bude však jiný.

Český vydavatelský trh zažívá v posledních měsících boom magazínů seznamující čtenáře s historií celého světa. Extra Publishing se vydává tentokrát jinou cestou. Ve svém portfoliu magazínů už vydává obecně zaměřený titul Živá historie, loni uvedl i horkou novinku s názvem Válka.

Časopis Tajemství české minulosti (ostatně jak už název sám napovídá) mapuje jinou oblast. Svým čtenářům chce nabídnout úplně jiný formát a obsah. Extra Publishing s novým časopis vyrukuje proto, že česká národní historie je u čtenářů dlouhodobě oblíbená, nový titul se tak zabývá pouze historií českých zemí.

PŘEČTĚTE SI VÍCE: Srovnání populárně-naučných magazínů

Na co se mají případní čtenáři těšit? „Nabízíme odlišný, unikátní přístup: detailně a poutavě zpracovaná historická témata ze všech epoch českých dějin; nový pohled na známé osobnosti; nové žánry, přibližující běžný život obyvatel zemí Koruny české; vzdušnou, velkorysou a přehlednou grafiku, včetně netypického „vysokého“ formátu; exkluzivní polygrafickou úpravu s vloženou přílohou; a navíc je vše kvůli bezpečí zabaleno ve folii!

Magazín Tajemství české minulosti vyjde v tomto roce pětkrát, první číslo se na stáncích a v obchodech objeví poprvé 26.února. První číslo nabídne například témata jako „Tři odlišné tváře Karla IV., Revoluční rok 1848 v českých zemích, Kdo zavraždil Václava III.?, Nositel Nobelovy ceny, Jaroslav Heyrovský“ a další. Výběr z prvního vydání najdete na www.epublishing.cz.

PSALI JSME: V prodeji se objevily speciály titulů Svět a Příroda

Extra Publishing přichází navíc s poměrně netradiční akcí, nabízí totiž speciální předplatné ještě před uvedením na trh. Na webových stránkách nabízí roční předplatné za 292 Kč, oproti ceně na stánku zaplatíte o 100Kč méně, k dispozici je i dvouleté předplatné za 592Kč (zde ušetříte 200Kč). Ale akce platí jen do 25.2.2010, tedy den před uvedením na trh. Podle těchto informací by se jedno číslo mělo prodávat za 79Kč (při předplatném vyjde jedno číslo na 59Kč).

Na českém trhu jsou i další magazíny s podobným zaměřením, úspěšně se etabloval například Historie Revue či speciál tohoto titulu z vydavatelského domu RF-HOBBY. Magazín mapující tuzemsko vydává i vydavatelství Sanoma Magazines, jedná se o časopis Moje země. Starší vydání obdžíte nyní společně při nákupu National Geographic (únor 2010).

tajemstvi_ceske_minulosti_nahled

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .