To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (4.díl)

thebestof_vkv_03

AUDIOSPECIÁL – Dnes se naposledy podíváme na to nejlepší, co česká rádia v roce 2011 vytvořila v oblasti zvukové grafiky a self-promotion. V průběhu seriálu jste měli možnost poohlédnout za rokem 2011 a vyjádřit se k tomu, zda se vám ukázky z vysílání líbí či nelíbí. V článku dostávají prostor ta self-promotion, která se v éteru objevila v rozmezí 1. ledna 2011 do 31. prosince 2011. Všechny ukázky jsou nahrány členy redakce RadioTV, zvukové anonce a jingly neposkytla rádia.

Také dnes se s námi poohlédnete za tím nejlepším, co vyprodukovala rádia za rok 2011 – konkrétně se podíváme na rozhlasové sítě, multiregionální a celoplošná rádia a hned na úvod zamíříme do hlavního města České republiky. Děkujeme za přízeň a vzhůru na to. Předtím si ještě můžete přečíst předchozí části.

NENECHTE SI UJÍT:
To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (1.díl)
To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (2.díl)
To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (3.díl)

Kraj Praha

Český rozhlas Regina představil Bezstarostnou jízdu, stěžejní vysílací blok, také v neděli. Krátce před Vánocemi navíc velmi netradičně prezentoval adventní soutěž o kapra.


Dance Radio prezentujeme pozvánkou na silvestrovskou akci.

Nord stream je název jednoho z pořadů Ethno Radia. Poslechněte si, oč se vlastně jedná.

Expresradio si libuje v netradičních, originálních a velmi zajímavých self-promotion. Servírujeme dvě, první zve na Expres Fresh naditý novými skladbami. Druhá vychází z kampaně „Tohle nehrajem“ a aspiruje na jednu z nejlepších upoutávek v českém éteru za rok 2011.


Rádio Kiss 98 poutá originálně každý víkend na speciální vysílání, které se tematicky zaměřuje na různé oblasti či umělce ze sféry hudby. Vybrat jen jednu je nesmírně těžké, prezentujeme hned tři – Víkend řečí čísel, Kylie Minogue a v neposlední řadě víkend dračic. Bavte se…


Oldies Radio hraje každý večer hity zaměřené vždy jen na jednu hudební dekádu – z reproduktorů se linou tóny z let 60., 70. a 80.

Radio 1 se nebojí nekonvenčních upoutávek, jednu za všechny – Inklubátor. Co se z něj line? Hudba nových a možná i nadějných interpretů.

Hudební podzimní víkendy na Rádiu Bonton rozdávaly posluchačům nejlepší hudbu na CD.

Jak vypadá víkend na radiu City 93,7 FM? Děje se tam toho skutečně hodně, třeba Párty zóna, Hitparáda a mnoho dalšího.

Classic FM hraje každý večer vybrané hudební koncerty. Necháte se nalákat přiloženým self-promotion?

Název Rapceptář odkazuje na kutilský pořad Přemka Podlahy. Při poslechu Radia Spin však zjistíte, že kromě známé melodie má se zahrádkou jen pramálo společného.

Pavel Anděl a jeho Andělská dvacítka jsou spjati s vlnami rockového rádia RockZone 105,9 FM.

Rozhlasové sítě a multiregionální rádia

Country Radio oslavilo v roce 2011 kulatiny, už celých dvacet let šíří signál tuto stanici. No a samozřejmě, že si srpnové výročí stanice nenechala ujít.


Evropa 2 a nejúspěšnější pořad Ranní show nesmí na stránkách RadioTV chybět.

Fajn radio a odpolední show Nekecej OnAir netřeba představovat. Připomeňme, že každé pondělí Tomáš a Tomáš hostí skutečně hvězdné hosty. A jak to vypadá, když má přijít Dara Rolins?

Radio Beat stojí rovněž na špici v oblasti self-promotion. Jak to vypadá, když se koná víkend speciál s Whitsnake a Bruce Springsteenem? A co když se do éteru dostanou Svěženky a machři? Poslechněte si sami.


Novinka roku 2011 Slavné desky, hezky česky se usídlila ve vysílání Rádia Blaník. Každé všední odpoledne zazní jeden známý světový hit a poté jeho česká verze.

Celoplošné stanice

ČRo 1 – Radiožurnál zvítěžil v roce 2011 v anketě Prix Bohemia Radio, v kategorii nejlepší self-promotion získala nejvíce hlasů upoutávka na pořad Děti vám to řeknou. A Lucie Výborná je moderátorkou roku. Čili volba je zde jasná.

Dvojka ČRo (alias ČRo 2 – Praha) v roce 2011 nasadila premiéru seriálu Hříchy pro posluchače rozhlasu, v hlavní roli s Danou Černou a v režii Dušana Kleina vzniklo kvalitní dílo.

ČRo 3 – Vltava a Britský Silvestr sice trochu zavání rokem 2010, ale přesto se tento blok vysílal i v roce 2011.

To podstatné najdete i na webu, tvrdí to self-promotion na internetové stránky Českého rozhlasu Radio Česko.

Selector je název sobotního hudebního pořadu ČRo Radio Wave. Vše důležité prozradí upoutávka.

Frekvence 1 je předposledním kandidátem v našem seriálu. „Hudba, zprávy, zábava“ je hlavním mottem stanice, a proto vybíráme zvukovou ukázku promující to nejlepší vysílání. Odpoledne na jedničku servíruje k poslechu Rudu z Ostravy (Michal Kavalčík 12-14) a Styl (Diana Kobzanová a Roman Mikesch 14-17).


V neposlední řadě nastává čas na nejposlouchanější české rádio v České republice. Rádio Impuls nominovalo do prvního ročníku ankety Moderátor roku Václava Moravce. A jak jej promovala?

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jerry Prohaska

    Nedopatřením jsme self-promotion Expresradia „Tohle nehrajem“ neumístili celé. Už jsme to však napravili. Za chybu se omlouváme a děkujeme za pochopení. Kompletní zvukovou ukázku najdete v článku.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .