To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (2.díl)

thebestof_vkv_01

AUDIOSPECIÁL – Druhým dnem brouzdá redakce serveru RadioTV tím nejlepším, co česká rádia v uplynulém roce vytvořila v oblasti zvukové grafiky a self-promotion. V průběhu tohoto seriálu budete mít možnost poohlédnout se s námi za rokem 2011 a vyjádřit se k tomu, zda se vám ukázky z vysílání líbí či nelíbí. Těšíme se na vaše komentáře. Pokračujme v rekapitulaci uplynulého roku. V článku se objevují ta self-promotion, která se v éteru objevila v rozmezí 1. ledna 2011 do 31. prosince 2011.

Zpravidla začínáme podobné přehledy celoplošnými stanicemi a poté pokračujeme kraj od kraje. Rozhodli jsme se postupovat trochu jinak, a tak začneme Jihomoravským krajem, postupně se dostaneme v posledním vydání k celoplošným stanicím, rozhlasovým sítím a multiregionálním rádiům. Zástupci jednotlivých krajů jsou seřazeni dle abecedy. Všechny ukázky jsou nahrány členy redakce RadioTV, zvukové anonce a jingly neposkytla rádia. A vězte, že svůj prostor dostanou všechna tuzemská rádia.

radiotv_face_n05

Královéhradecký kraj

Český rozhlas Hradec Králové zastupuje self-promotion na internetové stránky hradec.rozhlas.cz.

František Ringo Čech je neodmyslitelnou součástí vysílání Hitrádia Magic, ale také dalších členů této velké rodiny.

Radio Černá Hora vždy v listopadu servíruje posluchačům hudební víkendy, v nichž vyhrávají nové, aktuální kompaktní disky největších českých i zahraničních hvězd. Za všechny si poslechněte víkend se skupinou Coldplay.

Pardubický kraj

Šťastná sedma je název tradiční soutěže, kterou si můžete naladit na vlnách veřejnoprávního Českého rozhlasu Pardubice. Soutěžící musí prokázat znalosti z oblastí zeměpisu, historie, ale i jiných.

Ostatní rádia v Pardubickém kraji jsou součástí uskupení, rádia Hey jsme nabídli v Jihomoravském kraji a Fajn radio Life chystáme do závěrečného dílu seriálu.

Kraj Vysočina

Na podzim posluchači Hitrádia Vysočina volili novou dvojici moderátorům v ranním vysílání. Vznikla z toho Ranní show s Jirkou a Helou. Pyšní se tím, že startuje den jako první – ve 4.55.

Rádio Jihlava nabízí posluchačům nezbytný zimní servis, naladíte ho každý den na vlnách 101,1 FM.

Jihočeský kraj

ČRo České Budějovice na posluchače nezapomíná a každý den jim hraje podle jejich přání. Program Haló, písničky je (stejně jako jiné pořady s hity na přání) jedním z nejoblíbenějších programových prvků každého rádia.

Hitrádio Faktor slavilo v roce 2011 své 20. narozeniny. K této příležitosti vysílalo soutěž Hity pro lepší náladu, cílem soutěže bylo odhalit výherní mix tří songů.

Volba u rádia Kiss Jižní Čechy byla velmi jednoduchá. Ne kvůli tomu, že by ostatní self-promotion nebyla zajímavá. To, které vám nabízíme, bylo natolik unikátní, že si jej dokonce přáli posluchači naladit znovu a znovu. Ke stažení bylo přímo na webu www.kissjc.cz. Upoutávka parodovala vesnický rozhlas, ve zvuku se zvalo na Double Párty LIVE v Březnicích.

Rádio Orlík se pravidelně ptá na to, jak vám dupou králici. Talk-show s osobnostmi kraje ze dne 22. července 2011 nyní míří k vašim uším.

Rock Rádia mají unikátní posilu, ranní moderátor a zpěvák punkové formace Marotha propůjčuje hlas velmi zajímavým hudebním upoutávkám. Na stránky www.rockovyradio.cz však láká síť rádií trochu jinak – parodií na teleshopping. A to se vyplatí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .