To nejlepší z českých velmi krátkých vln za rok 2011 (3.díl)

thebestof_vkv_02AUDIOSPECIÁL – Třetí díl seriálu, který připravila celá redakce serveru RadioTV, pátrá po tom nejlepším, co česká rádia v uplynulém roce vytvořila v oblasti zvukové grafiky a self-promotion. V průběhu tohoto seriálu budete mít možnost poohlédnout se s námi za rokem 2011 a vyjádřit se k tomu, zda se vám ukázky z vysílání líbí či nelíbí. Těšíme se na vaše komentáře. Pokračujme v rekapitulaci uplynulého roku. V článku se objevují ta self-promotion, která se v éteru objevila v rozmezí 1. ledna 2011 do 31. prosince 2011.

Zpravidla začínáme podobné přehledy celoplošnými stanicemi a poté pokračujeme kraj od kraje. Rozhodli jsme se postupovat trochu jinak, a tak začneme Jihomoravským krajem, postupně se dostaneme v posledním vydání k celoplošným stanicím, rozhlasovým sítím a multiregionálním rádiům. Zástupci jednotlivých krajů jsou seřazeni dle abecedy. Všechny ukázky jsou nahrány členy redakce RadioTV, zvukové anonce a jingly neposkytla rádia. A vězte, že svůj prostor dostanou všechna tuzemská rádia.

V posledním, čtvrtém díle se podíváme na rozhlasové sítě, multiregionální a celoplošná rádia a nevynecháme ani kraj Praha.

radiotv_face_n05

Plzeňský kraj

Český rozhlas Plzeň zve posluchače na magazín „U vás doma“, ten mapuje různé kouty západních Čech. Informace o historii doplňují tipy na výlety.

Hitrádio FM Plus zastupuje proud Dobré ráno, které pro posluchače denně připravuje Gery Weschke.

Vejvoďákovo ráno, jak už samotný název napovídá, je ranní show rádia Kiss Proton. Co dodat více? Poslechněte si přiložené self-promotion.

Rádio Samson se s úspěchem vrátilo na FM vlny, nevybrali jsme výjimečně ani tak self-promotion, jako spíše jeden ze staničních identů.

Karlovarský kraj

V roce 2011 prošly webové stránky Hitrádií zásadním redesignem, upoutávku na tuto novinku zveřejňujeme u Hitrádia Dragon.

Rádio Egrensis na podzim vzpomínalo. Důvodem nebyla nostalgie, nýbrž oslava kulatých dvacátých narozenin. Oslavy vrcholily 1. prosince přímo ve vysílání. A jak se připomnělo výročí ve vysílání? Posluchači vzpomínali na nejoblíbenější pořady z historie této stanice.

Ústecký kraj

ČRo Sever na podzim roku 2011 upravil program a přichystalo několik formátových novinek. Přechodu na nové schéma předcházela kampaň přímo ve vysílání, za všechny vybíráme upoutávku na nový proud Dopolední expres.

Gama Radio úspěšně rozšiřuje kmitočtové spektrum, a tudíž posluchači v dalším městě a okolí mohou mimo jiné naladit pravidelný pořad Abeceda rocku.

Hitrádio FM zve své posluchače na internetové streamy – Osmdesátka, Devadesátka, PopRock a Zóna lásky. Které je to vaše oblíbené?

Libercký kraj

Prvním zástupcem kraje je Radio Contact Liberec, to v prosinci rozdávalo poukázky na výlet horkovzdušným balonem. A to přesto, jak stanice dodává, že Ježíšek loni nenastaroval sáně.

Rádio Dobrý den představíme dvěma staničními identy, které jsou velmi zdařilé.


Středočeský kraj

Český rozhlas Region o víkendech velmi často rozdává různé ceny, po 17. hodině pravidelně v šedesáti minutách Nalaďte si legraci – speciál baví posluchače střihovými pořady. Když se výše zmíněné spojí dohromady a ještě se přidá Spejbl s Hurvínkem, vznikne z toho víkendový speciál.

Kiss Delta se v prosinci věnovalo soutěžnímu projektu Adventní kalendář, každý den se výherními stávaly songy od jedné osobnosti.

Z nabídky Rádia Jizera jsme vybrali upoutávku na ranní vysílání s oblíbeným Vojtou Sklenářem ze dne 13. prosince 2011.

Rádio Relax prošlo v roce 2011 několika změnami, jednou z nich je Ranní jam s Alešem a Honzou. Jak zvali na vysílání 24. listopadu 2011? Připojili se i Simpsonovi.

Úplným nováčkem českého éteru je Radio Sázava, po téměř jednom desetiletí konečně směle vykročilo a vzbudilo veskrze kladné ohlasy. Kromě self-promotion na hudbu, kterou stanice hraje, prezentujeme i velmi originální staniční ident, jichž není rozhodně pomálu. Co jingl, to perla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .