I gramotný posluchač potřebuje přesné informace. Expres FM vrací pravidelné zprávy

Rozhlasové stanice Expres FM i Classic Praha se po několika letech vrátily k pravidelným zpravodajským blokům. Přitom Expres před 8 lety zrušil zprávy s tím, že jeho posluchač je dostatečně gramotný a zprávy si najde online. Nyní ale žijeme v době „fake news“ a tak je potřeba i gramotným posluchačům nabídnout seriozní servis.

Studio rádia Expres FM

Studio rádia Expres FM

Seznam.cz potřebuje dostat svůj zpravodajský a publicistický obsah do rádií

Než se tedy podíváme na aktuální programové změny související se zpravodajstvím, vraťme se v čase do ledna roku 2010. Expresradio (dnes Expres FM) tehdy zrušilo klasické zpravodajské bloky. A tehdejší zdůvodnění bylo uvěřitelné a do jisté míry logické.

Mimo jiné došlo také ke zrušení všech zpráv, které Expresradio mělo. Přece jen vysíláme pro gramotné posluchače, kteří si aktuální informace dokáží najít na zpravodajských servrech. Nejaktuálnější informace stejně v rádiu sděluje moderátor a ne zprávař. To nejdůležitější, co se děje, uslyší posluchač Expresradia hned, když se to stane a nebude muset čekat na zprávy, které jsou jednou do hodiny. Zrušení klasických zpráv i zpravodajské hodiny má opět podtrhnout hudební stránku Expresradia,řekl tehdy ke změnám programový ředitel Filip Žemlička.

Z ARCHIVU: Expresradio ruší všechny klasické zprávy!

Časy se však mění a nyní se Expres FM společně se sesterským rádiem Classic Praha vrací k pravidelným zpravodajským blokům. Jde o logický krok vzhledem k tomu, že obě rádia vlastnicky ovládá Seznam.cz. A ten chce svůj zpravodajský a publicistický obsah dostat k co nejširší skupině čtenářů, diváků a posluchačů.

Oficiálním důvodem k vrácení zpráv do obou rádií je pohnutá doba plná „tendenčních a pokroucených zpráv“. Je tedy zřejmé, že i gramotný posluchač může mít problém zorientovat se ve spleti různých protichůdných zpráv, které se objevují na internetu.

Redakce portálu Seznam Zprávy a Televize Seznam slibuje posluchačům rádií přesné a ověřené informace

Žijeme v době, která je plná tendenčních a pokroucených zpráv. Proto považujeme za důležité tvořit poctivou žurnalistiku bez dezinformací, ovlivňování či jiných zatížení. Klademe si za cíl přispět do veřejné diskuze vyváženou a co možná nejvíc objektivní žurnalistikou,“ míní Pierre Beneš, jeden z jednatelů obou rádií.

Expres FM nabízí pravidelné živé zpravodajské bloky každou hodinu od 7 ráno do 19 hodin večer. Zpravodajské bloky trvají dvě až tři minuty, přičemž hlavních zpravodajských přehledů dne se posluchači dočkají zpravidla ve 12 a 17 hodin. Classic Praha má podobnou strukturu, poslední zpravodajský blok se vysílá v 18:00.

Rozšíření vysílacího schématu o zpravodajství patří mezi první kroky spolupráce s mediálním domem Seznam.cz, v budoucnu by měly následovat také nové publicistické rozhlasové pořady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .