Hitrádio City i letos organizuje charitativní akci Rozsviťte s námi Prahu

Pražské Hitrádio City 93,7 FM také letos spojí celou metropoli prostřednictvím projektu Rozsviťte s námi Prahu. Už po dvanácté tak společně se svými posluchači pokračuje v tradici předvánoční charitativní akce, která nejen rozdává radost, ale především pomáhá.

Vizuál charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2018

Vizuál charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2018

Můžete symbolicky rozsvítit žárovku na nejkrásnějším vánočním stromě

Stačí poslat dárcovskou DMS a symbolicky si tak rozsvítit vlastní žárovku na webových stránkách rozsvittesnamiprahu.cz. Naživo pak předáme šek s vybranou částkou, která letos pomůže pacientům s nemocí motýlích křídel a rozzáříme nejkrásnější vánoční strom v republice. Slavnostní program odstartuje 1. prosince 2018 od 17 hodin na Staroměstském náměstí.

V loňském roce posluchači Hitrádia City zaslali na pět tisíc DMS za 30, 60 nebo 90 korun, ale přispívali i na transparentní účet. Celkově se pro nemocné děti z Kliniky dětského a dorostového lékařství VFN a 1. lékařské fakulty University Karlovy na Praze 2 vybralo necelých půl milionu korun.

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčíme tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí. Každý dárce má možnost „sponzorovat“ svou vlastní žárovku z adventního stromu za cenu jedné DMS. A následně si může své „vlastní světlo“ symbolicky rozsvítit na webové stránce, kde se také zapíše do seznamu dárců,“ přibližuje projekt Martin Maďarka, pověřený vedením Hitrádia City.

V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů, loni jsme zaznamenali rekord. Věříme, že letos jich bude díky našim skvělým a přejícím posluchačům ještě více,“ dodává Martin Maďarka.

Vizuál charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2018

Vizuál charitativní akce Rozsviťte s námi Prahu 2018

Výtěžek pomůže lidem s nemocí motýlích křídel

Výtěžek z akce Rozsviťte s námi Prahu pomůže lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži. Takto nemocné děti si nemůžou hrát jako zdraví vrstevníci. Odřená kolena pro ně znamenají dlouhodobou a hlavně velmi bolestivou léčbu. Odvaha a vůle lidí s nemocí motýlích křídel žít „normální“ život s úsměvem je pro nás hnacím motorem a inspirací v odhodlání pomoci. Energie a síla, která v „Motýlcích“ dřímá, je neuvěřitelná, pro leckoho inspirující a pro většinu lidí odzbrojující.

Touto dědičnou chorobou u nás jí trpí přibližně 300 lidí. Mají plnohodnotné schopnosti, nadání a přání jako všichni ostatní. I vy můžete rozsvícením své žárovky pomoci lidem s nemocí motýlích křídel trpět co nejméně. Rozsviťte Prahu spolu s Hitrádiem City 93,7 FM a kupte si svou žárovku!

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu v sobotu 1. prosince, kdy na Staroměstském náměstí v 17:30 společně rozzáříme vánoční strom. Slavnostní večer uvedou a šek s vybranou částkou předají za Hitrádio City Iva Lecká a Vojta Efler.

Jak sponzorovat žárovku?

Formou DMS, tedy dárcovské SMS ve tvaru: DMS ZAROVKA 30 nebo DMS ZAROVKA 60 nebo DMS ZAROVKA 90, a to podle ceny, kterou si vyberete. Svoji DMS odešlete na číslo 87777. (Cena DMS 30 činí 30 korun, cena DMS 60 činí 60 korun, cena DMS 90 činí 90 korun). Každý dárce si může svoji žárovku rozsvítit na stránkách rozsvittesnamiprahu.cz

Patroni projektu:
Letošní patroni Jitka Čvančarová, Liběna Rochová a Musa jsou s pomocí lidem s nemocí motýlích křídel neodmyslitelně spjati. Všichni tři pacienty i jejich rodiny osobně znají a intenzivně se zasazují o jejich podporu a získání respektu ve společnosti. Také jim patří velký dík!

Charitativní organizace DEBRA ČR
Projekt Rozsviťte s námi Prahu je realizován ve spolupráci s charitativní organizací DEBRA ČR, která se v Česku jako jediná zaměřuje výhradně na lidi s nemocí motýlích křídel. Zná všechny své klienty, pacienty s nemocí motýlích křídel osobně. A poskytuje jim konkrétní pomoc: krycí materiály na rány, desinfekce, masti a krémy, zdravotní pomůcky, léčebné pobyty, speciální výživu, sociální i výživové poradenství, psychologickou péči, zkušenosti, podporu, pochopení.

Příběh k letošní akci Rozsviťte s námi Prahu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .