Dlouholetý šéfredaktor ČRo 6 a okruhu Plus Daniel Raus končí ve funkci

Šéfredaktor stanice mluveného slova ČRo Plus Daniel Raus odchází z rozhlasu na vlastní žádost. Od roku 2004 působil v Českém rozhlase 6 a následně řídil integraci tří okruhů do dnešní podoby ČRo Plus.

cesky-rozhlas-plus-logo-651

Rozhodnutí souvisí s koncepcí rozšiřování ČRo Plus

Český rozhlas oficiálně neoznámil, že Daniel Raus opouští svou funkci. Jako první o tom informoval web Mediář.cz, který citoval pasáže z rozlučkového e-mailu zaslaného zaměstnancům a spolupracovníkům. Až posléze odchod Daniela Rause potvrdil i mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Rozhodnutí má souviset s koncepcí rozšiřování vysílání tohoto okruhu.

Český rozhlas 6 byl původně rovněž stanicí mluveného slova, vysílal však jen ve večerních hodinách. Raus nejprve vedl redakci náboženského vysílání a poté se stal šéfredaktorem ČRo 6. Právě okruh s názvem Šestka se stal základem současné celoplošné stanice mluveného slova ČRo Plus, která vznikla sloučením tří digitálních stanic – vědeckého ČRo Leonardo, zpravodajského Rádia Česko a už zmíněné Šestky.

Nový šéfredaktor nastoupí k 1. srpnu

Český rozhlas Plus bude od listopadu vysílat i multiregionálně na VKV. Nyní je zatím slyšet jen v Praze díky spolupráci s tamním studiem Regina. Celoplošně zatím působí jen na středních vlnách, v digitálních sítích a na internetu.

Daniel Raus končí ve funkci k 31. červenci. Původně mu měla být nabídnuta jiná vedoucí pozice, nakonec se však rozhodl úplně odejít z rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .