Český rozhlas zavádí vizuální rádio i v rámci webového přehrávače

Český rozhlas má nový webový přehrávač, který propojuje režim živého vysílání s audioarchivem, přináší informace o pořadech a skladbách, vizuály či odkazy na webové profily. Rozšiřuje i možnosti vloženého přehrávače a usnadňuje navigaci mezi jednotlivými stanicemi Českého rozhlasu.

cesky-rozhlas-logo-1-651

Projekt vychází z cílů Evropské vysílací unie

Český rozhlas chce nabízet posluchačům co nejvíce služeb. Jdeme proto cestou multimedializace, která přináší nové obsahy, nové funkce, propojuje rozhlasové vysílání s on-line světem a jeho možnostmi. Český rozhlas se již před rokem aktivně zapojil do strategického projektu Evropské vysílací unie – Vize 2020, jehož jedním z hlavních cílů je vytvoření moderního multimediálního prostředí. A právě nový webový přehrávač je příkladem služby, která jde naproti potřebám našich posluchačů,“ říká k projektu náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Základní charakteristikou nového webového přehrávače Českého rozhlasu je propojení režimů Živé vysílání, Audioarchiv, Vložený přehrávač a doprovodných textových a vizuálních služeb. Centrum Nová média Českého rozhlasu už zároveň začalo pracovat na další verzi webového přehrávače, která v něm bude integrovat také videopřenosy ze studií živého vysílání stanic Českého rozhlasu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: