Novela podepsána, Český rozhlas může překlopit stanici mluveného slova Plus na VKV

Letos na podzim rozšíří Český rozhlas vysílání stanice Plus. Umožnila to novela zákona, kterou ve středu podepsal prezident Miloš Zeman. V pásmu VKV si stanici Plus bude moci naladit až 80 procent obyvatel.

cesky-rozhlas-plus-logo-651

Přechod stanice Plus na VKV je jedním ze strategických cílů rozhlasu pod vedením Petera Duhana

Vstup stanice Plus na VKV byl jednou z našich priorit a ze strategických cílů, které se Českému rozhlasu podařilo pod mým vedením naplnit. Jsem rád, že stanice Plus bude mít možnost zasáhnout svým programem větší množství obyvatel. Očekáváme, že bude nadále doplňovat programové portfolio Českého rozhlasu pro náročnější posluchače,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Stanice Plus zatím vysílá na VKV jen díky spolupráci s pražským regionálním studiem Regina v dopoledním a odpoledním bloku. Toto vysílání pokrývá Prahu a střední Čechy. Jinak Český rozhlas vysílání této stanice šíří digitálně a v pásmu středních vln. Pro budoucí šíření Plus budou využity kmitočty, které Český rozhlas získá optimalizací vlastní sítě, rozšíření vysílání přijde na jednotky milionů korun.

Stanice mluveného slova ČRo Plus vznikla sloučením tří digitálních stanic rozhlasu

Celoplošná stanice Plus vysílá od 1. března 2013. Vznikla sloučením digitálních stanic ČRo Radio Česko, Leonardo a ČRo Šestka. Nabízí analytickou publicistiku, komentáře, diskuse a další interaktivní pořady. Nynější přechod do FM pásma umožnila novela zákona, která je výsledkem dohody Českého rozhlasu se soukromými vysílateli. Díky tomuto kroku došlo k rozřešení sporů, které rozhlas vedl zejména se soukromou mediální skupinou Lagardere.

S tou se ČRo dostal do sporu poté, co Lagardere odkoupila licencovanou společnost české pobočky nadnárodní zpravodajské stanice BBC World Service. Na českých frekvencích BBC dlouhodobě působil právě Český rozhlas se svým Rádiem Česko. Po převzetí společnosti BBC Radiocom Praha ze strany Lagardere nicméně došlo k ukončení spolupráce s Českým rozhlasem a Lagardere začala na frekvencích BBC vysílat vlastní pořady v rámci bloku Studio ZET.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .