Vondráčková si stěžuje, že ji ČRo 1 nehraje

vodopad_vondrackovaPřední česká interpretka Helena Vondráčková si na Radě Českého rozhlasu stěžuje, že ji ČRo 1 – Radiožurnál nehraje, a její manžel Martin Michal v tom vidí cenzuru.

Helena Vondráčková napsala stížnost na Radu Českého rozhlasu, v níž upozorňuje na cenzuru. Zároveň v dopise uvádí, že svou tvorbu považuje za národní kulturní bohatství, o které se Český rozhlas musí ze zákona starat.

PŘEČTĚTE SI: Osobní rádio Heleny Vondráčkové nabídne i v Česku nevydané skladby

ČRo 1 – Radiožurnál podle dnešního vydání Hospodářských novin kontruje tím, že v průzkumu posluchači uvedli, že píseň „Nač vlastně v půli vzdávat mač“ je ohraná (konkrétně 28%). Od roku 2008 tak její písně první okruh nehraje. Český rozhlas ovšem přišel s tím, že za duben odehrál 817 písní od Heleny Vondráčkové, což znamená 27 písní denně, neboli 1,5 hodiny vysílacího času.

RECENZE: Opakuje se historie? Reformy Dvojky ČRo pod palbou kritiky

Jak dále uvedly Hospodářské noviny, Rada projedná stížnost už dnes (ve čtvrtek 26. května) a dle předběžných informací je připravena stížnost zamítnout. Podle Martina Michala, manžela a manažera Heleny Vondráčkové, odstartoval cenzuru písní příchod Barbory Tachecí a to prý kvůli osobním antipatiím.

Autor článku:

Komentáře (15)

 1. Jan Nový

  Proti vondráčkové nic nemám , ale jako když impuls nebo blaník pustí nějaký silně ojetý hit tak :-( mohli by hrát z jiných jejích vydaných desek jsou jistě také hity nejen vondráčkové , které by zasloužily více pozornosti jsou jistě na deskách a nehrají se :-(

 2. _Ovi

  Stížnost H. V. je stejně přitroublá, jako kdysi požadavek Petra Jandy, aby česká rádia hrála povinně českou hudbu. Paní zpěvačka dává najevo, že vlastně neví, co hrají stanice Českého rozhlasu. Také je tu možnost, že do Řitky nedolétne signál ČRo Region…

  1. Jose

   To měl Janda taky ? Já vím, že to udělal 2x Gott ? Ten se snažil 2x dostat do zákona aby česká rádia i soukromá hrála povinně 60%. Ale Janda taky ? Ona je ta sebranka prostě stejná, už aby si je vzal všechny čert…

 3. Ivo Rottenberg

  K problému s Helenou mám něco z mého blogu na iDnes: Dnes to není tak, že někdo z ÚV zatelefonuje, kdo smí a kdo ne, být ve vysílání. O tom by mohlo mluvit dost zpěváků a herců. Helenka měla v té době zelenou, a užívala si rozhlasu a televize do sytosti. Až bude někdo, jako kdysi soudruh Miller, opět diktovat, kdo jo a kdo ne, pak bude mít Helenka opět zelenou. Žel, dnes většinou rozhoduje posluchačský zájem.

  Ani neplatí: „Sedávej panenko v koutě“! Měla to dělat, jako božský Kája, být stále viditelný, neštítit se reklamy, a ne se soudit s bývalými kolegy. To se lidem nelíbí. Náš člověk není zas tak blbý, jak si myslí politici. Jsou věci, které nezapomíná. Možná, že odpustí, ale nezapomene. Jsou i tací, kteří inkriminovanou stížnost považují za vrchol drzosti, neomalenosti a ztrátu soudnosti. Já bych přidal i další vlastnosti, nemám však potřebu, mě stačí obecné ohlasy na tuto událost.

  1. Ivo Rottenberg

   Tomu se říká prošustrovaná deviza….

  2. Barka

   Já jsem toho jejího ptáka v TV viděl, jak to obhajuje. To je také případ.

  3. Ivo Rottenberg

   Ono se šláplo do lejna a ještě se rozmazává:-)))))))))))))))))

  1. Jose

   27 vondráčkovic krádeží denně na stanicích ČRo se Vám zdá málo ??? Jedna denně je moc. A co jako ostatní ? Třeba ti, jí oloupení ? Ty nic, co ? DOBA TEMNA.

  2. Jose

   ČRo by měl zveřejnit všechny názvy těch věcí co 817x v dubnu odehrál. Aby jsme za prvé viděli zda to netočil dokolečka, jen jakých si 20 vybraných ! A za druhé, zda alespoń jedna, jediná z toho, je opravdu česká písnička a nikoli vondráčkovou zkurvaný zahraniční hit.

  1. Ivo Rottenberg

   Třebas měla být reklamou plastické chirurgie:-)))))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .