Léto na Vltavě se speciálním programem

vltava_logo

Český rozhlas 3 – Vltava přichystal na letošní prázdninové měsíce speciální program, posluchači se mohou těšit na cestování, letní čtení, divadelní komedie, přímé přenosy a mnoho dalších.

Každý všední den v 8:10 (počínaje 4. červencem) odvysílání ČRo 3 – Vltava jeden díl ze série rozhlasových Výletů s Vltavou, tento projekt má ve vysílání mnohaletou tradici a podle stanice patří k nejoblíbenějším programům. Rovněž ve všední dny v 8:25 má v prázdninovém programu místo „Letní čtení pro děti do sta let„, cyklus zahájí návrat Lichožroutů od Pavla Šruta, čte Bára Hrzánová.

PSALI JSME: ČRo spouští na webu jazzovou sekci

V programu ČRo 3 – Vltava dojde místo také na divadelní komedia, do německé jazykové oblasti zavítáme v rámci pokračujícího projektu Rok německého jazyka. Letní speciality od 16. července vždy v sobotu ve 14:00 nabídnou inscenace her H. Sachse, G. E. Lessinga, J. N. Nestroye a dalších.

SOUVISEJÍCÍ: ČRo 3 – Vltava pokračuje s projektem Rok německého jazyka

Od pondělí do pátku v 7:52 (s reprízou v 17:37) se do vysílání ČRo 3 – Vltava vrací šanson, setkání s legendami i současnými představiteli tohoto žánru uvádí Eva Hazdrová-Kopecká. Přímé přenosy z mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov nasadí Vltava 15.7. a 20.8., za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu vystoupí tenoristé Ramón Vargas a Plácido Domingo.

Z ARCHIVU: Na Vltavě se pětkrát týdně rozezní pořad Půlnoc

Tímto ale prázdninová nabídka stále nekončí, atmosféru festivalu v Bayreuthu vám Vltava a sesterský program D-dur nabídne čtyři přímé přenosy a jeden záznam monumentálních oper Richarda Wagnera (Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští, Lohengrin, Parsifal, Tristan a Isolda) od 25. do 30. 7. 2011.

Mezi speciální projekty ČRo 3 – Vltava zařazuje Den s Arnoldem Schönbergem (13.7.), Den s Karlem Husou (7.8.) a Den s Rafaelem Kubelíkem (11.8.). Reprízu Britského silvestru 2010 naladíte 27. 8. od 7:00 do 24:00 a 29. 8. od 0:00 do 6:00.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .