Český rozhlas připraví pro své regionální stanice jednotný večerní program

cesky-rozhlas-logo-1-651

Nejen noční vysílání, ale i večerní program bude společný pro všechny regionální stanice Českého rozhlasu. Tříhodinový programový blok Dobrý večer přinese od března společné vysílání pětkrát týdně s regionálními prvky.

Regionální stanice Českého rozhlasu se tak budou výrazněji programově odlišovat jen v průběhu dne a o víkendech. Společným večerním programem provedou dva moderátoři – Jitka Lukešová a Pavel Kučera. Každou hodinu by se v programu mělo promovat některé ze zajímavých míst. Pochopitelnou součástí bude i kontakt s posluchači.

Sjednocení programu v neatraktivním čase přináší úsporu nákladů

Pro regionální stanice Českého rozhlasu znamená sjednocení večerního a nočního programu důležitou synergii, jelikož večer a noc patří mezi nejméně atraktivní čas v rozhlasovém vysílání. Pokud tedy jednotlivé stanice v této době produkují společný program, přináší jim to značnou úsporu nákladů.

V průběhu dne si každá z regionálních stanic i nadále zachová svou programovou odlišnost.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Nepřipadá mi to jako pokrok. Připomíná mi to roky normalizace, kdy měly krajovky také jednotný program, který musel jít navíc přes hlavní přepojovač v Praze pro možnost „okamžitého“ zásahu. Krajánci jsou nesvéprávní, aby jim centrum diktovalo program, když právě večer mají lidé v krajích čas na poslech?.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: