Rádio Retro Českého rozhlasu přináší unikátní záznamy z období okupace a druhé světové války

V předchozích dnech započalo Rádio Retro další etapu své existence. Tentokrát se zaměří na období druhé světové války a přináší 28 hodin materiálů z období od konce první republiky až po Norimberský proces.

radio-mikrofon-651

Z původně krátkodobého záměru je dlouhodobý zajímavý projekt

Jde už o osmou inkarnaci projektu Rádia Retro. Z původně krátkodobého záměru se tedy stává informačně hodnotný a zajímavý společník dostupný v několika platformách. Program nynějšího vysílání Rádia Retro je sestaven nejen z archivních snímků někdejšího našeho rozhlasu a protektorátního Reichssenderu Böhmen, ale také ze snímků, které se před pouhými několika lety dostaly do archivu Českého rozhlasu z fondů Ministerstva zahraničních věcí. Jde přibližně o 700 gramodesek z produkce BBC, které se po válce ocitly v Praze, informuje Český rozhlas na svém webu.

Mnoho zvukových materiálů nebylo v tomto rozsahu nikdy odvysíláno. Zasazení do kontextu pomohou i komentované kompilace těchto materiálů v podání Jiřího Suchého nebo Stanislava Motla. Projekt Rádia Retro z období 1939-1945 byl spuštěn v pátek 13. března, rotovat ve vysílání bude 28 hodin zpráv, projevů a reportáží.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: