Sky News International

Sky News je britská soukromá satelitní stanice, kterou založil mediální magnát Ruppert Murdoch. Vysílá v několika mutacích a klade důraz na děni na Britských ostrovech. Verze pro ostrovy a Evropu je totožná, v mezinárodní verzi ale nejsou k vidění britské reklamní spoty. Mimo to Sky News provozuje i samostatné mutace pro Austrálii a Nový Zéland. V minulosti připravovala samostatné vysílání i pro Irsko.

skynews

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Zpravodajský
Jazyk: Anglicky

Adresa: Nemá sídlo v ČR

URL: http://news.sky.com/
E-mail: news@sky.com
Archiv vysílání: —
Facebook: Oficiální profil Sky News International

Provozovatel: British Sky Broadcasting
Vysílá od: 05. 02. 1989
Licence: Stanice není licencována pro Českou republiku

TOP 5 – Články

CNN po 25 letech – jak se z Davida stál Goliáš
Televize CNN dnes slaví významné narozeniny, aktuální zpravodajství přináší divákům již čtvrt století. Když ji 1. června 1980 v Atlantě Ted Turner zakládal, jistě si ani on sám nepředstavoval, jakého významu a vlivu ve světě jednou dosáhne. Televize CNN dnes slaví významné narozeniny, aktuální zpravodajství přináší divákům již čtvrt století. Když ji 1. června 1980 v Atlantě Ted Turner zakládal (videozáznam ze zahájení vysílání ve formátu Windows Media), jistě si ani on sám nepředstavoval, jakého významu a vlivu ve světě jednou dosáhne. V roce 1980 nikdo nevěřil, že se čistě zpravodajská televize může uživit inzercí. Dnes je CNN bezesporu nejznámější zpravodajskou televizí na světě, která vysílá v mnoha jazycích a může ji sledovat více než 250 milionů domácností.

CNN, Al-Jazeera a ČT24
Tak jsme se konečně dočkali vlastního zpravodajského kanálu. Zatímco u nás se úkolu vytvořit zpravodajskou stanici ujala veřejnoprávní televize, setkáme se ve světě s komerčními kanály tohoto formátu. A aby bylo vytvořeno konkurenční prostředí, najdeme někdy těchto kanálů i více. Provozování zpravodajské televize je dost náročné, i když ani výroba zpravodajství v plnoformátové televizi není zrovna levná záležitost a zpravodajská stanice má alespoň možnost odvysílat všechny příspěvky, které natočí, zatímco u plnoformátových televizí se natočí (rozuměj zaplatí) něco, na co už pak není během hlavních zpráv čas.

Víme, proč legenda světové talk-show Larry King končí!
Každý rok přinese několik informací, které jsou překvapivé či přímo šokující. Ani rok 2010 se nelišil od předchozích let. Pravděpodobně jste zaznamenali, že legenda televizní žurnalistiky Larry King 17. prosince pověsil „své kšandy na hřebík“. Redakce RadioTV ví, proč tomu tak je!

20 let svobodných médií : Technický pokrok televizního vysílání
Velká část tehdejších diváků sledovala televizní přenosy Československé televize z listopadových demonstrací na Letné v roce 1989 ještě na černobílých televizorech. Co se změnilo za dvacet uplynulých let v technickém zákulisí čarovné bedýnky, která se pro většinu lidí stala hlavním objektem v jejich obývacích pokojích?

Larry King: Boha bych se zeptal, jestli má syna
V případu Michaela Jacksona má vypovídat i známý televizní moderátor Larry King. O koho se jedná, asi není potřeba dlouho představovat. Pokud občas přepnete na kanál CNN, určitě jste jeho tvář už několikrát zahlédli. O významu Larryho Kinga se dost často mluví před prezidentskými volbami v USA. Vystoupení v show Larryho Kinga totiž přináší důležité body. Larry King Live je úspěšná talk-show, která na CNN běží už od roku 1985. Co je ale na ní tak přitažlivého, že je známá na celém světě?

VYSÍLAČE

  1. [DVB-S] Astra 1L (19,2°E) – SR 22 000, FEC 3/4
    12 604 MHz – volný program program, polarizace horizontální

Náhled grafiky


Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .