regionalnitelevize.cz

regionalnitelevize

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Regionální zpravodajství, základní

Adresa: Navrátilova 666/7, Praha 1

URL: http://www.regionalnitelevize.cz/
E-mail:
: info@regionalnitelevize.cz
Archiv vysílání: nemá
Facebook: Oficiální profil regionalnitelevize.cz

Provozovatel: Regionální televize CZ s.r.o.
Platnost licence od: 12. 03. 2012
Platnost licence do: 11. 03. 2024
Licence: http://www.rrtv.cz/cz/files/lic/2560957.pdf

TOP 5 – Články

regionalnitelevize.cz se představuje
Nový televizní kanál na internetové a satelitní platformě s názvem regionalnitelevize.cz si klade za cíl mediálně propojit všechny regiony České republiky a na jednom místě přinášet aktuální zpravodajství ze všech obcí, měst a krajů naší země o společenském, ekonomickém, kulturním či sportovním dění. Je zde tedy prostor pro každou lokální či regionální zpravodajskou televizi, to znamená, že se zde každá oblast, město a obec může prezentovat a přinášet divákům nejen aktuální informace a zajímavosti z každodenního života, ale také možnosti a nabídky jednotlivých regionů v oblasti turistiky a cestovního ruchu. V současné době spolupracujeme s více než stovkou lokálních, regionálních a internetových televizí.

Prima by teoreticky mohla vysílat dvě verze. S regiony i bez nich
Přemalovaný program televize Prima pod značkou Prima family je v éteru už několik dní a spolu s ním i nemožnost regionálních studií RTA připojovat se do vysílání. V tomto kontextu je na místě otázka, jaká budoucnost tyto studia čeká pod vedením Pavla Zuny a pod oficiálně nepotvrzeným údajným majitelem Jiřím Šmejcem. Z nabízených variant je nejpřijatelnější žádost o vlastní licenci nebo dohoda s Primou.

Prima navrhuje, ať regiony RTA vysílají s Českou televizí
Vedení televize Prima si dnes odpoledne sezvalo novináře na krátký brífing v Hotelu Hilton, kde nabídlo svůj pohled na řešení problému s regionálními televizemi. Ty Prima odstřihla začátkem ledna, kdy formálně ukončila vysílání svého hlavního programu a nahradila jej značkou Prima family. Ředitel Primy Marek Singer dokonce navrhl studiím RTA přesun pod Českou televizi.

Prima se brání proti výpadům RTA trestním oznámením. Hrozí, že RTA bude vysílat až tři hodiny denně?
Spor mezi FTV Prima, provozovatelem programů skupiny Prima, a Regionální Televizní Agenturou (RTA) se dostal do dalšího stádia. RTA, skupina sdružující regionální studia, oznámila minulý týden své plánované kroky vůči FTV Prima, která svůj hlavní kanál od ledna bude provozovat pod názvem Prima Family s novými licenčními podmínkami umožňujících zbavit se povinnosti regionálního odpojování. TV Prima dnes reagovala s tím, že podává vůči „lživým tvrzením” RTA žalobu a trestní oznámení.

RTA požaduje ochranu práv od státu, Prima slova RTA považuje za “nekalosoutěžní jednání”
Regionální Televizní Agentura (RTA) a FTV Prima pokračují v mediálních přestřelkách prostřednictvím tiskových zpráv. RTA se hodlá obrátit na několik vysoce postavených institucí, jmenovitě na RRTV, ČTÚ a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Nahrazení kanálu Prima programem Prima Family nadále shledává jako účelové. FTV Prima na to krátce kontrovala oznámení, že se chce s novinkou soustředit na „zábavu pro celou rodinu“, navíc říká, že nárok vrátit licenci má kdokoli a kdykoli. Proti napadení od RTA se důrazně ohrazuje.

Přechod na digitální vysílání je za námi. Co přinesl konec analogu? Větší rozvoj satelitu
Středa 30. listopadu znamenala vypnutí posledního analogového vysílače České televize, veřejnoprávní programové okruhy nyní mohou diváci sledovat výhradně prostřednictvím digitálního příjmu. Přechod od analogového k digitálnímu zemskému vysílání byl tímto podle ČT završen, k této příležitosti uspořádala tiskovou konferenci. Ohlédněme se nyní za digitalizací a připomeňme si, co vše podstatného se odehrálo. Co nás nyní vlastně čeká?

VYSÍLAČE

  1. [DVB-S] Astra 23,5°E – SR 27500, FEC 3/4
    12 168 MHz – volný program, polarizace vertikální

Náhled grafiky

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .