BBC World News

BBC World News je britský zpravodajský kanál veřejné služby s celosvětovou působností. Vysílá od roku 1991, původně jako BBC World Service Television, od roku 1995 vystupuje pod značkou BBC World a od roku 2008 pod označením BBC World News. Jde o nejdostupnější nejsledovanější program britské BBC ve světě. Podle statistických údajů z roku 2011 sleduje BBC World News jednou týdně alespoň 74 milionů diváků.

bbcworldservice

ZÁKLADNÍ INFO

Typ programu: Zpravodajský
Jazyk: Anglicky

Adresa: Nemá sídlo v ČR

URL: http://www.bbc.co.uk/news/
E-mail: http://www.bbc.co.uk/news/
Archiv vysílání: —
Facebook: Oficiální profil BBC World News

Provozovatel: British Broadcasting Corporation (vysílatel ze zákona)
Vysílá od: 11. 03. 1991
Licence: Stanice není licencována pro Českou republiku

TOP 5 – Články

Mark Thompson odstoupí na podzim z postu generálního ředitele BBC
Generální ředitel Mark Thompson tento týden oznámil svým zaměstnancům, že na podzim letošního roku odejde ze společnosti British Broadcasting Corporation. Za dobu existence veřejnoprávní instituce byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem (počítáno od 70. let minulého století), funkci zastává od roku 2004. Za své působení v respektované veřejnoprávní instituci si však neodnáší jen kladné ohlady, BBC potkalo několik skandálů. Na popularitě mu nepřidala ani řada nepopulárních rozpočtových škrtů a propouštění zaměstanců.

Sblížení se s britskou kulturou
Americké stanice a jejich seriály či pořady známe patrně všichni. České televizní stanice nám ji servírují denně. Jen málo toho ale víme o anglické provenienci. Proto jsem s nadšením uvítal sblížení se s britskou kulturou na poznávacím zájezdu po Londýně.

Veřejnoprávní televize II.- Velká Británie
Před týdnem RadioTV nabídlo první část nového seriálu, který se zabývá televizí veřejnoprávní služby. Pokračujme ve stručném představení veřejnoprávních společností ve vybraných zemích. Netradiční formou se dnes věnujme BBC, která je mnohými považována za symbol toho, jak by veřejnoprávní vysílání mělo vypadat.

Vysílání Rádia Česko na frekvencích BBC by se mělo rozšířit až na 12 hodin denně
Smlouva mezi Českým rozhlasem a tuzemskou pobočkou BBC World Service, která umožňuje veřejnoprávnímu Rádiu Česko vysílat na frekvencích BBC končí k 30. červnu. Nyní obě strany jednají o nové smlouvě, která by měla rozšířit vysílací prostor až na dvanáct hodin denně.

Česká BBC vysílá v zájmu trhu. Pokud skončí, nebude ji čím nahradit
Před několika dny se zničehonic objevila zpráva, že BBC World Service zvažuje omezení svých aktivit v České republice kvůli nutným úsporám. Pokud by FM vysílače BBC s programem Rádia Česko skutečně utichly, byla by to pro zdejší trh nepředstavitelná ztráta. A to nejen po stránce obsahové…

VYSÍLAČE

  1. [DVB-S] Astra 1L (19,2°E) – SR 22 000, FEC 3/4
    11 597 MHz – volný program, polarizace vertikální

Náhled grafikyNapsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .