Rádio nový Preston

main_preston

Rádio nový Preston byl krátkodobý projekt, který navazoval na středočeské Rádio Presston. Tomu nebyla obnovena licence a tehdejší volnou frekvenci získalo Rádio Sázava. V provozní společnosti se však dostali do sporu dvě skupiny vlastníků, čehož výsledkem byl krátkodobý vznik a fungování rádia Nový Preston. To muselo po několika měsících rovněž ukončit vysílání, neboť soud jeho licenci zrušil. Spor o frekvenci 89.3 MHz se táhl devět let, dnes na ní vysílá Rádio Sázava, které tuto frekvenci původně získalo.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Local

Adresa: Křižíkova 2158, Benešov, 256 01
Telefon do studia: 777 888 893

URL: http://www.novypreston.cz/
E-mail: moderatori@novypreston.cz
Facebook: Neexistuje oficiální profil

Vlastník licence: M-Publicity s.r.o.
Platnost od: 14.05. 2004
Licence do: 13.05. 2012
Licence: —-

RDS název: PRESTON_
RDS typ: POP
RDS PI kód: 2038
RDS funkce: RT

Reklamní sítě

TOP 5 – Články

Nekonečný příběh rádií Sázava a Nový Preston pokračuje i v roce 2009
Co se zdálo být uzavřenou kapitolou se nyní znovu otevírá. Společnost podnikatele Miroslava Pýchy, který se v licenčním řízení v roce 2002 ucházel o lukrativní frekvenci 89.3 MHz na Benešovsku po Rádiu Presston, vyhrál další soud nad Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Frekvence je tak znovu právně volná a RRTV ji bude muset oficiálně přidělit. Celá kauza se přitom táhne již sedm let.

Laštovka: M-Publicity dnes vysílání Rádia Nový Preston zastaví
Dnešního dne (10.12.2004) jsem byl právním zástupcem o rozsudku informován a osobně jsem si ho převzal. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí soudu nabylo právní moci, společnost M-Publicity s.r.o. bude toto rozhodnutí respektovat.Včera, tj. 9.12.2004, obdržel právní zástupce společnosti M-Publicity s.r.o. originál rozsudku 10Ca114/2004, s vyznačenou doložkou právní moci, kterým bylo zrušeno Rozhodnutí RRTV Ru/66/04 o udělení licence společnosti M-Publicity s r.o. k provozování Rádia Nový Preston.

Radio Nový Preston již týden vysílá bez oprávnění
Benešovské Radio Nový Preston vysílá od 26. listopadu nelegálně. V tento den totiž nabyl právní moci rozsudek Městského soudu v Praze, který rozhodnutí o udělení licence provozovateli M-Publicity zrušil. Této společnosti tak hrozí pokuta až 10 milionů korun.

Nový Preston má problémy s RRTV – nevysílá křesťanský pořad
V patnáctileté historii českého broadcatingu asi nenajdeme problematičtější stanici než Radio Sázava alias Nový Preston. Několikrát bylo zasaženo rozsudky Městského soudu v Praze, je na něj vyhlášena exekuce od společnosti Joe Media a naposledy s ním Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení. Důvodem je porušení licenčních podmínek, Nový Preston totiž nevysílá slibovaný pořad o hledání transcendence a křesťanství.

Radio Presston je mrtvé, ať žije Radio Sázava!
O půlnoci ze středy na čtvrtek ukončí svoje vysílání benešovské Radio Presston, kterému Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na podzim neudělila licenci na dalších osm let. Ve středočeském éteru by jejo mělo nahradit Radio Sázava provozované společností M-Publicity, s.r.o. Zda se tak stane, nelze v tuto chvíli odpovědně říct.

VYSÍLAČE

  1. 89.3 MHz – Benešov – Kozmice (522 m)
    výkon 5.00 kW, polarizace V – v přípravě

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .