ČRo Hradec Králové

main_cro_hk

Český rozhlas Hradec Králové patří do sítě regionálních stanic, které provozuje Český rozhlas v krajských městech. Vysílá 24 hodin denně na třech vysílačích v pásmu FM, které pokrývá východní Čechy. V současné době vysílá Český rozhlas Hradec Králové denně od 05:00 do 19:30 hodin. Program je výsledkem mnohaletého vývoje podobně jako u dalších regionálních stanic vysílatele veřejné služby.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Variety

Adresa: Havlickova 292, 501 01 Hradec Králové 2
Telefon do studia: 495 011 120

URL: http://www.rozhlas.cz/hradec/
E-mail: rozhlas@hk.rozhlas.cz
Facebook: Oficiální profil ČRO Hradec Králové

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00. 0000
licence do: 00.00. 0000

RDS název: CR_HK___
RDS typ: VARIED
RDS PI kód: 2802
RDS funkce: TP,RT,AF

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/82/cro-hradec-kralove/

Archiv vysílání: http://www.rozhlas.cz/hradec/audio

Reklamní sítě: Media Master, s.r.o.

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Známí i neznámí na vlnách ČRo Hradec Králové
Velká prázdninová hra ČRo Hradec Králové nese název Známí – neznámí. V rámci letního cyklus vám regionální studio Českého rozhlasu představí známé, ale i neznámé obyvatele Královéhradeckého kraje, jmenujme Aloise Jiráska, Boženu Němcovou či Jana Kotěru. Ráno, dopoledne i odpoledne moderátoři uvedou důležité nápovědy, po 17. hodině pak první volající se správnou odpovědí vyhrává pobyty v kempech, kosmetické balíčky, knihy nebo CD.

Český rozhlas chystá společný noční program pro regiony
Český rozhlas chystá od dubna zásadní reorganizaci ve fungování svých regionálních studií. Zatímco dnes některá vysílají do osmi a následně přepínají na ČRo 2 – Praha, jiná fungují do desíti a výjimky dokonce nonstop, nově by měl vzniknout společný noční program od desíti večer do pěti ráno. Odbavován bude pod vedením bývalého programového ředitele ČRo Jaromíra Ostrého z Brna a na jeho obsahu by se měla podílet většina regionálních studií.

Mapujeme regiony IX. – Královéhradecký kraj
Začátek soukromého vysílání v Královéhradeckém kraji se proti sousedním regionům poněkud opozdil. Jako první zahájilo vysílání v dubnu 1993 Radio Labe a v srpnu jej následovalo z Trutnova Radio Černá Hora. Od ledna následujícího roku vstoupila v platnost Rozhlasové regionální společnosti na projekt Radia OK a stejná firma získala později licenci na projekt Radia Nálada. V roce 1995 byly uděleny další licence, vysílat mohlo Radio Metuje na Náchodsku a Radio Duha na Vrchlabsku. Duha se hned od počátku zapojila do programové sítě Evropy 2.

Regionální studia ČRo opouštějí středovlnné vysílání
Po odchodu ČRo 6 z vysílače Mělník/Chloumek 1233 kHz v dubnu letošního roku je na světě další rána pro střední vlny. ČRo Hradec Králové, ČRo Ostrava a ČRo České Budějovice totiž oznámily, že z úsporných důvodů odcházejí ze středních vln. Tento úmysl vzala na vědomí na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, takže zrušení středovlnných vysílačů již nic nebrání.

Český rozhlas Hradec Králové rozšířil regionální vysílání
Před čtyřmi lety se pracovníci Českého rozhlasu Hradec Králové přestěhovali z nevyhovujících prostor ve Vrchlického ulici do nové rozhlasové budovy na Tylově nábřeží. Pro vysílání královehradeckého studia výjimečná událost, na jejímž základě vznikla tradice přicházet v tomto období s novými programovými prvky.

VYSÍLAČE

  1. 90.5 MHz – Trutnov – Černá hora (1299 m)
    vykon 20.00 kW, polarizace H
  2. 95.3 MHz – Hradec Králové – komín ČKD (250 m)
    vykon 1.00 kW, polarizace V
  3. 96.5 MHz – Rychnov nad Kněžnou – U lipky (364 m)
    vykon 1.00 kW, polarizace V

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .