ČRo D-dur

main_ddur

Český rozhlas D-dur je speciální stanicí Českého rozhlasu, která vysílá jen na internetu a v digitálních sítích. Jde o jednu z prvních stanic, která byla určena pro proces digitalizace. Nabízí nemoderovaný hudební proud klasické hudby od renesance až po tvorbu 21. století. Podobně jako Český rozhlas Vltava se i D-dur orientuje na náročného posluchače se zájmem o kulturní obohacení.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Classic
Adresa: Vinohradská 12, 120 99 Praha 2

URL: http://www.rozhlas.cz/d-dur/
E-mail: d-dur@rozhlas.cz
Facebook: Neexistuje oficiální profil

Živé vysílání přes internet poskytuje Český rozhlas na webu Rozhlas.cz.

Zvukový obal rádia

Články

Kroky rozhlasové digitalizace – posloucháte rádio přes televizi?
Digitální terestrické vysílání rozhlasových stanic je v České republice pořád hudbou budoucnosti. Už dnes ale můžete udělat první krok, pokud si zvyknete poslouchat rádio přes televizní platformy. Zvuk můžete vnímat přímo z reproduktoru televizního přijímače nebo můžete k set top boxu připojit reprosoustavu. Počet posluchačů ale zatím není natolik výrazný, aby se soukromým rádiím vyplatilo investovat do DVB-T nebo satelitní distribuce.

Nové stanice ČRo: Radio Česko a D-Dur
Český rozhlas připravuje v souvislosti s rozvojem digitálního vysílání hned několik nových programů. Nejdále jsou projekty zpravodajské stanice Radio Česko a rádia D-Dur zaměřeného výhradně na klasickou hudbu, které již v omezeném testovacím režimu vysílají. Oficiální vysílání musí schválit Rada Českého rozhlasu, která by tento bod měla projednat na svém dnešním zasedání.

VYSÍLAČE

DIGITÁLNÍ PŘÍJEM (DVB-T)

Kompletní přehled: http://www.rozhlas.cz/digital/info/_zprava/556953

SATELIT

Astra 3A – 23,5 st. východně, volné vysílání

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .