Značka Arena Sport se znovu pokouší o průnik na slovenský trh

Slovenský regulátor má na stole další žádost o sportovní kanály značky Arena sport. Pod tímto názvem měla působit už existující stanice Slovak Sport, ta ale nakonec žádost stáhla. Podobnou žádost nyní podala TV Central.

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto - Slovak Sport TV

Studio Slovak Sportu v době, kdy vysílal anglickou Premier league, ilustrační foto – Slovak Sport TV

Firma TV Central je spojena s regionální televizí TV Central. Vysílací licenci vlastní společnost CE Media. Přitom televize Central i Slovak Sport řídí Robert Greguš. Zatím není jasné, zda budou značky Arena sport a Slovak Sport fungovat vedle sebe nebo zda Arena sport úplně pohltí či nahradí současný Slovak Sport. Faktem ale je, že provozovatel televize Slovak Sport se ocitl v konkurzu a jeho dluhy dle medializovaných informací jsou ve stovkách tisíc euro.

Programy Slovak Sport TV ze svých platforem dokonce vyřadil i operátor Slovak Telekom, který s touto televizí předtím úzce spolupracoval. Slovak Telekom dokonce koupil a sublicencoval Slovak Sportu i práva na anglickou fotbalovou Premier league. Po jedné sezoně tuto spolupráci přehodnotil a anglický fotbal umístil na své vlastní kanály Digi Sport.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .