Vlastník Skylinku nabídne holandským předplatitelům přenosy MS ve fotbale v Ultra HD

Canal Digitaal, satelitní televizní platforma společnosti M7 Group pro nizozemský trh, přinese fotbalová utkání mistroství světa v kvalitě UHD ze satelitu na pozici 23.5 stupňů východně na programu NPO UHD.

Fotografii poskytlo české zastoupení skupiny SES Video

Fotografii poskytlo české zastoupení skupiny SES Video

UHD vysílání fotbalového mistrovství světa bylo iniciováno nizozemskými veřejnoprávními vysílateli NPO a NOS, jejichž zájmem bylo přinést fanouškům fotbalu ještě lepší zážitek ze sledování. Jako inovátoři vidí NPO a NOS tento přenos UHD také jako příležitost lépe porozumět požadavkům na podporu zavádění této nové televizní technologie do holandských domácností.

Platformy Canal Digitaal a Skylink sdílí část vysílaných programů, které jsou tak dostupné jak pro české domácnosti, tak i pro diváky v Nizozemsku. Toto sdílení se ale nebude týkat fotbalových přenosů v UHD. Veřejnoprávní televize NPO a NOS totiž mohou tyto přenosy vysílat pouze na svém domovském území.

V České republice drží vysílací práva Česká televize. Ta zatím UHD přenosy pro české diváky neplánuje, a podobný plán neoznámila. Pokud by o ně měla zájem, patrně by musela zakoupit práva i pro vyšší rozlišení než je HD. Po technologické stránce by bylo nutné uzavřít dohodu s externím partnerem, tak jako to udělaly nizozemské veřejnoprávní stanice. V důsledku toho by musela investovat další prostředky do už tak nákladného projektu vysílání MS ve fotbale 2018.

Jsme velice rádi, že jsme se připojili k tomuto jedinečnému experimentu NPO/NOS a jsme spokojeni s podporou, jakou společností SES a Harmonic poskytují k zajištění vysoce kvalitních UHD přenosů UHD přes orbitální pozici Astra 23.5 stupňů východně. Jedná se také o skvělou příležitost představit bezkonkurenční kvalitu satelitu jako nosiče pro živé UHD vysílání a věříme, že naši zákazníci Canal Digitaal ocení možnost sledovat zápasy mistrovství světa v tak vynikající kvalitě obrazu a zvuku,“ rekl Bill Wijdeveld, viceprezident pro rozvoj podnikání v M7 Group.

UHD vysílání fotbalových přenosů bude probíhat od 14. června do 15. července skrze dedikovaný kanál nazvaný „NPO UHD“, speciálně vytvořený pro tuto událost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .