Německá placená televize SKY nabídne vybrané zápasy Bundesligy v Ultra HD rozlišení

Předplatitelé fotbalového balíčku SKY Bundesliga německé placené televize SKY Deustschland s novým typem dodávaného set top boxu budou moci sledovat minimálně jedno utkání každého kola v Ultra HD rozlišení.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Operátor připravuje nové Ultra HD set top boxy

Placená televize SKY Deutschland vlastní exkluzivní práva k většině zápasů první i druhé nejvyšší soutěže po mnoho let. Nyní hodlá svým předplatitelům nabídnout technologickou lahůdku v podobě přenosů v UHD. Zatím se tento způsob příjmu bude týkat pouze malého počtu abonentů, jelikož ke sledování je potřeba mít k dispozici oficiální Ultra HD přijímač.

Během podzimu hodlá Sky Deutschland pro své abonenty představit dva Ultra HD kanály a rovněž i nové přijímací zařízení Ultra HD receiver Sky+ Pro. Informuje o tom Parabola.cz.

Placenou televizi SKY Deutschland lze legálně sledovat pouze na území Německa a Rakouska

Tímto krokem může SKY Deutschland paradoxně přilákat i pozornost satelitních „pirátů“ z mnoha zemí, kteří na ni vyvíjí dlouhodobý tlak. Sesterské platformy SKY v Itálii nebo Velké Británii se s tímto problémem vypořádaly a své HD programy ve velké většině ochránily před nelegálním sledováním. V případě německé platformy je ale dlouhodobě dostupná celá její nabídka včetně HD programů. Zda se piráti „zmocní“ i exkluzivního vysílání v Ultra HD, to ukáže nejbližší čas.

Operátor německé placené televize se s nelegálním příjmem snaží bojovat zatím pouze technickými omezeními. Legálně si službu mimo území Německa a Rakouska objednat nemůžete. Některé jiné placené služby se však nepřímo otevírají i abonentům jiných zemí skrze legální předplacené karty. Tímto způsobem si například můžete objednat předplatné italské SKY nebo polské nC+ v přepočtu za několik tisíc korun ročně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .