RTVS vysílá Olympiádu v Ultra HD rozlišení, signál zachytíte v širším okolí Bratislavy

Slovenský rozhlas a televize veřejné služby RTVS je jedním ze dvou evropských vysílatelů, kteří šíří letní olympiádu z Ria i v Ultra HD. Využívá k tomu testovací multiplex DVB-T2 s pokrytím Bratislavského kraje.

Ilustračné foto: Fernanda Kayris / Shutterstock.com

Ilustračné foto: Fernanda Kayris / Shutterstock.com

Obraz v Ultra HD 4K rozlišení je dostupný na speciálním digitálním programu RTVS:UltraHD. Rozhlas a televize Slovenska ve spolupráci s Towercomem a Slovak Telekomem hodlá zachovat toto vysílání i po skončení letošních her. Licenční práva umožňují vysílat reprízy až do konce roku 2016 a partneři projektu přislíbili, že Ultra HD vysílání bude zachováno i po skončení letní olympiády.

Ultra HD vysílání mohou diváci sledovat s původní jazykovou stopou, tedy bez slovenského komentáře. Sportovní obsah snímají kamery japonské televize NHK a dostává se k divákům sedmi různých televizních skupin ve světě. V rámci Evropy toto vysílání přenáší pouze britská BBC a slovenská RTVS.

Program RTVS:UltraHD je šířen v DVB-T2 multiplexu z vysílače Bratislava – Kamzík, výkon (ERP) 5kW.

Slovenská televize v době letní olympiády z Pekingu 2008 přinášela divákům vysílání v HD, což byl v té době v našich podmínkách unikát. Jelikož praktické sledování v domácnostech bylo obtížné, připravila televize i veřejné bezplatné promítání v jednom bratislavském kino multiplexu.

Nyní se k nám nedostaly informace o veřejném promítání, nicméně pokud máte k dispozici set top box s podporou DVB-T2 a HEVC, případně televizní přijímač v Ultra HD rozlišení, můžete si v Bratislavském kraji naladit Ultra HD vysílání i doma.

Diváci s kompatibilními televizory si mohou 4K obsah vychutnat i prostřednictvím internetu na smart televizorech Samsung pomocí aplikace 4K Telekom.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .