Vánoce České televize servírují téměř 50 pohádek, Micimutr hlavní hvězdou

vanocect2011

PROGRAM UVNITŘ – Mottem nadcházejících svátků je „Nadělte si Vánoce s Českou televizí„. Generální ředitel Petr Dvořák na tiskové konferenci řekl, že sváteční schéma má být jakousi náhradou za plánovaný dětský program ČT3. Od 23. prosince do 1. ledna bude divákům nabídnuto ke zhlédnutí 48 pohádek. Schéma od 27. do 30. prosince se také změní, odpoledne se věnuje právě dětským divákům. Co se chystá na Silvestra? Prozradíme právě dnes.

Vánoce začínají již 23.12.

Pohádky a povídání pro nejmenší přichystá Kouzelná školka v pátek 23. prosince v 15.40. Ve 20.00 se diváci podívají na Anděl páně. Štědrý den zahájí speciální vánoční Kouzelná školka, v ní se setkají všichni moderátoři. Během dne servíruje první program České televize Dařbujána a Pandrholu (12.10), Peklo s princeznou (13.40), Lotranda a Zubejdu (15.30) a Princeznu se zlatou hvězdou na čele. Večerníček bude loutkový, v 18.45 se představí Chaloupka na vršku: Jak byla po Vánocích svatba. Hlavní vánoční pohádkou bude Micimutr v 19.00. Libuše Šafránková a Jiří Bartoška teprve nedávno vstoupili do kin a letos už obstarají večerní premiérový program. Ani letos nezmizí Veselé vánoční (pří)hody, Miroslav Donutil si letos pozval Hanu Zagorovou se Štefanem Margitou, Iva Šmoldase a jiné. Po skončení následují Pelíšky.

AKTUÁLNĚ: ČT1 ráno se zprávami, večer bez Pokondrů, ČT2 s dětským pásmem

Během vánočních svátků nebude dále chybět klasika jako Jak vytrhnout velrybě stoličku, Císařův pekař, Princezna ze mlejna a to včetně svých pokračování. V programu se též objeví novější (Láska rohatá, Čert ví proč) a premiérová tvorba (Tajemství staré bambitky). Hodina zpěvu se letos koná v 11.40 (pondělí 26.12.). Velkou televizní premiérou bude Lví král, jeden z nejpopulárnějších animovaných filmů Walta Disney se konečně dostává na české obrazovky.

Dvojka České televize zprostředkuje divákům vánončí setkání hlasatelky Kamily Moučkové s přáteli v 17.05 v rámci pořadu Na kávě u Kamily. Ve 20.00 zhlédneme americký muzikál Bílé Vánoce, po skončení následují Barokní klenoty Magdaleny Kožené. Ohlédnutí za realizací koncertu, na němž zpívali poslanci britší i čeští, nabídne pořad Zpívající poslanci (25.12. v 16.30).

radiotv_face_n04

Silvestr s Terezou Kostkovou, Nový rok s Kukym

Poslední den roku uzavírá dětské pásmo Hurá, máme Silvestra. Pohádkové dopoledne (7.30-12.00) nabídne například Krtečka. Během odpoledne odvysílá první program Co takhle svatba, princi; Ať přiletí čáp, královno!. Pozdní odpoledne otevírají Silvestry Vladimíra Menšíka. Bernardným Bohouš, v hlavní roli s Vladimírem Menšíkem, v 18.20 následuje po skončení české hudební komedie Trhák (16.45). Seriálem Vyprávěj přijde na řadu v 19.00, náplní speciálu budou nepovedené záběry, přeřeky a jiné. Na politiky v negližé si posvítí Nora Fridrichová s týmem v pořadu 168 hodin.

ZAUJALO VÁS: Nova: Tradiční české Vánoce s Popelkou, animované speciály a více hudby na MTV

Silvestr 2011 propukne naplno úderem osmé hodiny večerní. Tereza Kostková bude provázet galaprogramem. Hlavní program bude protkán pořady Zázraky přírody ve 20.20 (Maroš Kramár a Vladimír Kořen si pozvou Iva Šmoldase, Zdeňka Izera, Josefa Aloise Náhlovského a Josefa Mladého), Všechnopárty ve 21.40 (speciál Karla Šípe s názvem „Mistři štětce“. Potěšit vás přijde „Zlatý hlas z Prahy“ Karel Gott, muž mnoha profesí František Ringo Čech a malíř a cestovatel Libor Vojkůvka) a program uzavírá Do roka a do dne, pořad s hostitelem Pavlem Zedníčkem.

vanocect2011_banner

Nový rok na Jedničce nabídne Saturnina v 17.00 a premiéru filmu Kuky se vrací ve 20.00. Za uplynulým rokem 2011 se ohlédne tým reportérů v pořadu 168 hodin – 365 dní. Bídníci, výpravná americká adaptace, se ohlásí ve 22.30.

K TÉMATU: První den Primy Family odtajněn! Silvestra na Primě prožijete s Partičkou na pláži

Dvojka České televize chystá na podvečer Vínečko v 18.45 (speciál pořadu s lidovou hudbou), Cimrmanův příběh České nebe ve 20.00, Večeři pro jedoho (britský skeč) a animovaný film Jana Švankmajera o pažravosti lidstva s návem Jídlo (22.15). Rozpustilé setkání se skupinou Yo Yo Band zažijete v 0.05 v rámci pořadu Banánová estráda aneb tak jsem tady. Hlavní novoroční večer na Dvojce obstará Kouzelná flétna, Mozartovo dílo v hvězdném obsazení Londýnské královské opery můžete sledovat ve 20.30.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .