Televizní služba O2 TV bude mít nového ředitele, David Duroň odchází

Kabelová a internetová televize O2 TV bude mít nového ředitele. Dosavadní šéf služby David Duroň opouští společnost O2 po čtyřech letech na vlastní žádost. Pod jeho vedením se služba transformovala ze standardní kabelové televize na široce dostupnou internetovou platformu.

David Duroň, ředitel služby O2 TV. Foto - archiv Davida Duroně

David Duroň, ředitel služby O2 TV. Foto – archiv Davida Duroně

Duroň stál u zrodu exkluzivních sportovních kanálů O2

O Duroňově odchodu informoval web Mediaguru.cz, zprávu poté převzala agentura ČTK. Nástupce firma oznámí v následujících týdnech.

David Duroň dohlížel na vývoj O2 TV nejprve z pozice marketingového ředitele segmentu domácnosti ve společnosti O2, posléze se stal šéfem celé služby. Společně s někdejším šéfem Novy sport Markem Kindernayem stál u zrodu exkluzivního sportovního kanálu O2 Sport a dalších dvou sportovních programů.

Právě O2 TV Sport měl být s dalšími sportovními stanicemi hlavní konkurenční výhodou skupiny O2 na trhu placené televize a lákadlem nových klientů televizní služby O2 TV. Skupina investovala stovky milionů korun do nákupu atraktivních vysílacích práv. Následně začala s agresivní ochranou svých investic a vymohla si začernění sportovních přenosů na zahraničních stanicích v případech, kdy držela exkluzivní práva pro české území.

O2 TV patří k největším hráčům na trhu placené televize

Pod Duroňovým vedením se O2 TV zařadila k největším hráčům na trhu placené televize. Původně šlo o standardní kabelovou televizi, kterou skupina O2 nabízela zákazníkům ve své pevné síti. V posledních třech letech se však služba otevřela všem, kdo mají k dispozici vysokorychlostní internet – bez ohledu na operátora. V září letošního roku měla služba O2 TV 230 tisíc zákazníků a 265 tisíc aktivních set top boxů.

Skupina O2 kromě placené televize provozuje i tři vlastní sportovní programy, které jsou dostupné exkluzivně v rámci této služby. Vedle zmíněného programu O2 TV Sport jde o stanice O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. Společnost pro letošní rok avizovala i hokejový program O2 TV Hokej, jeho start však odložila na rok 2018.

Hlavními pilířy programu O2 TV Sport a přidružených stanic je fotbalová Liga mistrů, česká HET liga, desítky tenisových turnajů ATP a WTA, bojové sporty, ale i sportovní reality show. V příštím roce by se v programu měly objevit i hokejové zápasy vybraných týmů Tipsport extraligy.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .