O2 TV zřejmě získala Ligu mistrů na další roky, píše Luděk Mádl

Televizní platforma O2 TV bude zřejmě vysílat fotbalovou Ligu mistrů i v dalších sezonách až do roku 2021. Na sociálních sítích o tom informoval novinář portálu Seznam zprávy Luděk Mádl, jemuž to potvrdil důvěryhodný zdroj.

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Ilustrační foto Shutterstock.com / photo_master2000

Zisk vysílacích práv Ligy mistrů pro další tři sezony se v případě O2 víceméně očekával. Skupina dlouhodobě deklaruje zájem vysílat nejatraktivnější sportovní obsah na svých programech. Musí se však vyrovnat se stoupajícími náklady na sportovní práva.

Z tohoto důvodu z obchodu vycouvaly televize veřejné služby. Ligu mistrů nebude v příštích sezonách vysílat ani Česká televize, ani slovenská RTVS. Z projektu se stáhly dokonce i německé televize veřejné služby.

Status novináře Luďka Mádla na sociální síti. Screenshot

Status novináře Luďka Mádla na sociální síti. Screenshot

Liga mistrů tak bude v nejbližších letech doménou privátních vysílatelů a především placených či prémiových stanic. Končí volné vysílání přes satelit na ZDF nebo ARD.

Zatím není jasné, zda O2 TV bude vysílat Ligu mistrů na českém trhu exkluzivně nebo zda se rozdělí o práva s jiným operátorem. Na Slovensku by měl tuto soutěž i nadále přenášet Slovak Telekom na svých sportovních programech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .