Televize TUTY slaví 1. narozeniny. Po rozpačitém startu se dobře etablovala

V pátek 1. června 2018 oslaví své první narozeniny televizní stanice TUTY orientovaná na děti a mládež ve věku od 4 do 17 let. Jako narozeninový dárek pro své diváky přináší klipovou hitparádu TUTY CHART.

Předěl ve vysílání TUTY TV. Screenshot RadioTV

Předěl ve vysílání TUTY TV. Screenshot RadioTV

TUTY TV si naladila třetina domácností, postupně pronikla i do nabídek kabelových operátorů

V současné době má TUTY TV naladěnou už 35 % domácností v České republice. V dubnu se pak stanici podařilo dosáhnout v cílové skupině 4-14 let rekordního podílu na sledovanosti za měsíc, a sice 0,82 %.

Zvyšující se sledovanost u dětských diváků nás nesmírně těší. Díky kvalitnímu obsahu tráví nyní děti u pořadů naší televize v průměru 1 hodinu a 6 minut, což je třikrát více času než před rokem,“ uvedl Pavel Bouček, obchodní ředitel TUTY TV.

TUTY TV měla před rokem poměrně rozpačitý start. Původně nebylo jasné, kde a jakou formou bude televize vysílat. Management měl v plánu volné terestrické vysílání přes zmíněnou Regionální síť 8, která měla být doplněna nekódovaným satelitním vysíláním u operátora Skylink.

Tento model by televizi TUTY umožnil maximální možnou dostupnost bez nutnosti placení na straně diváků. Zároveň by ale vyžadoval větší investice do vysílacích práv. Zřejmě i z tohoto důvodu zakódovala TUTY TV svůj signál jen několik hodin po startu ostrého vysílání. Začátek byl nedotažený i po licenční stránce. Televize nepožádala včas o licenci pro kabelovou televizi a v prvních týdnech proto ani nemohla být zařazena do nabídek kabelové televize.

Momentka z pořadu VIP U na TUTY TV. Zdroj: TUTY TV

Momentka z pořadu VIP U na TUTY TV. Zdroj: TUTY TV

Probíhá jednání o zařazení TUTY do televizní nabídky operátora O2

V prvních měsících se programové schéma vyznačovalo poměrně častými pohyby jednotlivých pořadů. Náběh pořadů vlastní tvorby byl postupný a výrazněji se projevil na podzim loňského roku. Programové schéma se ustálilo a momentálně je postaveno na knihovně seriálových titulů především americké, japonské a italské provenience. Mezi nejúspěšnější patří Teletubbies, Bořek stavitel, Huntik nebo oblíbený italský seriál Winx Club.

Ve vlastní tvorbě se TUTY TV zaměřuje hlavně na náctileté diváky. Vlajkovou lodí této stanice je lifestylový pořad VIP U s Filipem Kynychem, synem známé cvičitelky fitness. Narozeninovou novinkou ve vlastní produkci televize je klipová hitparáda TUTY CHART, kterou moderuje zpěvák a multiinstrumentalista Vojta Drahokoupil, alias Vojta D.

Vysílání TUTY TV je realizováno prostřednictvím Regionální sítě 8, ale také přes vybrané satelitní, kabelové a IPTV operátory. Stanice momentálně absentuje v nabídce největšího IPTV operátora O2 TV. Podle tiskové zprávy však jednání o zařazení do nabídky O2 probíhají.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .