Královskou svatbu sledovala většina diváků u obrazovek, v průměru 795 tisíc lidí

Sobotní živý televizní přenos královské svatby na TV Nova vévodil v podílu na sledovanosti televizním obrazovkám ve všech základních cílových skupinách. V nejširší cílové skupině „všech diváků“ starších 4 let byla průměrná sledovanost na úrovni 795 tisíc diváků.

Svatební studio a moderátoři Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Foto: TV Nova

Svatební studio a moderátoři Lucie Borhyová a Rey Koranteng. Foto: TV Nova

Oznámila to Nova v tiskové zprávě. Zástupci televize zároveň zveřejnili podíly na publiku u některých cílových skupin, tedy procentuální podíl těch, kteří se v určitou chvíli dívali na televizi.

V cílové skupině 15+ přilákal více než 42,3 % diváků u TV obrazovek, ve skupině 15-54 dosáhl na téměř 38,5% share a v širší cílové skupině 4+ dosáhl na 41,6% podíl na sledovanosti. Z hlediska absolutních čísel byla průměrná sledovanost v nejširší cílové skupině 4+ na úrovni 795 tisíc diváků.

Podívejte se na speciální svatební studio TV Nova

V sobotu dojde k nejsledovanější svatbě letošního roku. Britský princ Harry, člen královské rodiny, si vezme svoji snoubenku Meghan Markle. Televize Nova k této události připravila speciální svatební studio. Podívejte se na fotografie.

....

Nejsledovanějším momentem královské svatby byl okamžik, kdy si princ Harry a Meghan Markle řekli svá ano. V sobotu v čase 14:16 dosáhl přenos své nejsledovanější minuty u diváků ve věku 15-54 let. Podíl na publiku u této cílové skupiny činil 50,85 %. V nejširší skupině 4+ podíl překročil 53 procent.

Nejsledovanější svatba letošního roku se tak stala zároveň sharově nejsledovanějším televizním pořadem sobotního dne.

Zdrojem dat je ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni: 20.5.2018. Data poskytlo tiskové oddělení TV Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .