Televize Discovery a Eurosport zatím ze Skylinku nezmizely

Diváci největší české a slovenské satelitní platformy Skylink mají zatím k dispozici všechny doposud dostupné programy značek Discovery a Eurosport. Z některých evropských kabelových systémů ale přece jen zmizí.

Vysílání programu Eurosport2 HD ve Skylinku. Ilustrační screenshot

Vysílání programu Eurosport2 HD ve Skylinku. Ilustrační screenshot

Discovery Networks provozuje Eurosport, TLC i DMAX

Skupina M7 Group, která v České republice a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, vydala poslední prohlášení k situaci před týdnem. Tehdy skutečně připustila, že by začátkem května mohla vyřadit všechny stanice skupiny Discovery, která vedle programů své značky vlastní i kanály Eurosport, TLC nebo DMAX.

M7 Group vede jednání s Discovery ohledně všech svých trhů. Vedle ČR a Slovenska se jedná o země Beneluxu, Německo a Rakousko. Programy Eurosport a DIscovery prozatím v nabídce Skylinku vysílají. Operátor na svém webu zatím nevydal žádné prohlášení týkající se vypnutí.

Nizozemští diváci se vyjadřují v petici

Discovery a spol. ale z některých evropských kabelových systémů přece jen zmizí. Kabelový operátor Delta působící v Nizozemsku v provincii Zeeland informoval, že programy této skupiny stáhne k 5. květnu po několika měsících neúspěšných jednání. Následně se rozběhla online petice za zachování stanic, kterou podle webu TotaalTV.nl podepsalo v průběhu víkendu zhruba 3000 lidí. Operátor tvrdí, že pokud by přistoupil na finanční požadavky skupiny Discovery, musel by zvýšit cenu balíčků o více než 1 euro měsíčně.

Spor mezi operátorem a televizní skupinou se vede i o to, zda by stanice Discovery, TLC nebo Eurosport 1 měly být součástí základního digitálního balíčku programů. Provozovatel stanic jej chce zpřístupnit co největší skupině diváků, což by ale mohlo vést ke zvýšení cen. Operátor prosazuje vytvoření samostatného balíčku obsahujícího programy Discovery. Tímto způsobem by vyšší cenu za programy Discovery platili pouze ti diváci, kteří mají o programy skutečně zájem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .