Kdy Prima přesune Robina Hooda?

radiotv22MEDIÁLNÍ DIÁŘ. Nejvýpravnější projekt letošní sezony televize Prima Robin Hood – Cesta ke slávě má za sebou rozpačitý začátek, vedení televize ale odmítá jakékoliv spekulace o změně vysílacího času. Jak dlouho? Česká televize se potýká s kritikou kvůli „luxusní brožure“ zpravodajského programu ČT24. Zhodnotili jsme působení české verze MTV a podívali jsme se i na jeden den vysílání Rádia Wave. Kromě toho, Nova mění šéfa internetové divize a Google se pomalu stahuje z Číny.

Primě se Robin Hood nepovedl

Těžce promovaný reality show muzikál Robin Hood: Cesta ke slávě si na Primě odbyl premiéru zhruba před týdnem. Moc se mu ale nepovedla, i přes výraznou kampaň byla sledovanost podprůměrná jen na úrovni necelých 300 tisíc diváků, což znamená jen sedmiprocentní share. Informoval o tom server Digizone.cz. Výsledky za včerejší část zatím nejsou k dispozici, ale zřejmě to nebude o moc větší sláva. I přesto ale vedení Primy neplánuje žádné změny vysílacího času. Já bych jen rád věděl, dokdy tento postoj na Palmovce vydrží. Komerční televize jsou postaveny na operativních změnách za účelem dosažení co nejvyšší sledovanosti, a není důvod, aby Prima byla výjimkou z tohoto pravidla.

Česká televize musí čelit kritice z různých stran. Před časem totiž nechala vyhotovit nové fotografie managementu v hodnotě 100 tisíc korun a nyní v podobné hodnotě vydala i informační brožuru pro své partnery k programu ČT24. Mluvčí toto počínání obhajuje tím, že zpravodajský kanál si podobné promo prostě zaslouží. Na tom by nebylo nic špatného, jen to načasování. Že by si byl generální ředitel Jiří Janeček natolik jist svou pozicí, když na jedné straně ohlašuje masivní restrukturalizaci a úspory a na straně druhé „vyhazuje peníze“ za diskutabilní položky v podobě nadhodnocených a nepříliš povedených fotografií nebo právě informační brožury.

ct242010-zpravyZpravodajský kanál České televize propaguje nová brožura v hodnotě 100 tisíc korun. Ilustrační foto: vysílání ČT24

Na RadioTV jsme ještě reflektovali názory ministra pro lidská práva Michaela Kocába, který má výhrady vůči reprízám socialistických zpráv na ČT24, psali jsme i o televizní zábavě v 90. letech, která přinesla příliš mnoho soutěží, a ještě víc zoufalých pokusů. Česká MTV se konečně dostala do rozhodujícího počtu domácností s kabelovou a satelitní přípojkou, jenže Novu čeká s touto značkou v našich podmínkách ještě mnoho práce, praví naše analýza. A nakonec, Prima Cool se chystá slavit, už za dva týdny ji čeká první výročí.

Rozpačitý den s Rádiem Wave

Minulý týden jsme se podívali na to, jak vypadá jeden den vysílání veřejnoprávního rádia pro mladé. Český rozhlas Wave je nyní dostupný jen prostřednictvím digitální terestrické platformy DVB-T, satelitu a internetu. Na FM jej nenajdete, i přesto ale vysílá poměrně bohatý program. Ten je ale do jisté míry rozpačitý – zatím co standardní programové bloky jsou na poměrně dobré úrovni, specializované relace pokulhávají, a mají výrazné kolísavou úroveň. Podrobnosti si můžete přečíst v podrobné recenzi RadioTV, a doporučujeme i návrat k článku z předchozího týdne s názvem Wave, vlna s nejistou budoucností.

Mostecké Gama rádio 107,9 FM rozšiřuje své propagační aktivity. Promo s názvem Gama hospoda proběhlo v sobotu večer na Koupališti ve Stalingrandské ulici v Mostě. Po celý večer byla pro návštěvníky připravena muzika, ale také zábava v podobě soutěží, karaoke a dárků. Další akce mají následovat. Podobné promo již několik let praktikuje i rockové Rádio Beat se svou Rockovou pípou, která objíždí různá místa v republice, a zvláště pak ty, kam se rozšiřuje pokrytí.

wave-studio-newPohled do nového studia Rádia Wave, foto: Český rozhlas

Den boje proti cenzuře na internetu

I když si to málokdo uvědomil, pátek 12. březen byl mezinárodním Dnem boje proti internetové cenzuře, který vyhlásila organizace Reportéři bez hranic. Upozornila na to především Česká pirátská strana, ale významný ohlas v médiích nezaznamenala (RadioTV o tom psalo zde). Posledních sedm dní ale bylo klíčových ve sporu společnosti Google s čínskou vládou o podobu tamního vyhledávače. Ještě ve středu Google smířlivě tvrdil, že se blíží dohoda obou stran, ale v pátek už bylo vše jinak a média přinesla informace, že Google definitivně počítá se stažením z čínského trhu protože se odmítá nadále podřizovat tamním cenzorským pravidlům. Výsledkem nejspíš bude, že Google zprovozní v Číně necenzurovanou verzi svého vyhledávače a čínští vládní cenzoři ji obratem zablokují.

Internetové aktivity televize Nova mají nového šéfa. Skupinu opouští Daniel Grunt, který měl na starosti většinu interaktivních činností včetně portálu TN.cz. Důvodem mají být rozdílné strategické vize budoucího směřování internetových aktivit televize. To bych celkem rád věděl, o jaké rozpory šlo. Pravdou ale je, že kdyby v Nově přemýšleli racionálně, zřejmě by se dávno rozloučili jak s portálem TN.cz tak i s některými dalšími on-line aktivitami, jež nepatří mezi úspěšné, a daří se jim jen díky masivní podpoře na obrazovce nejsledovanější komerční televize. Zvláště zmínky o TN.cz jsou ve zpravodajství TV Nova stejně obtěžující jako spam v e-mailové schránce.

Reflex zpoplatní on-line vydání

jxdreflexVydavatel týdeníku Reflex se rozhodl zpoplatnit on-line verzi časopisu na adrese www.reflex.cz. Obsah rozdělí do dvou zón, část bude i nadále volně přístupná, zejména pokud jde o on-line sloupky, soutěže a komentáře. Zpoplatnění se dotkne archivu tištěného vydání, komiksu Zelený Raoul a některých dalších rubrik.

A závěrem, Jiří Paroubek vyhrál svůj malý boj o vlastní doménu v evropském prostoru. Majitel domény Paroubek.eu, známý doménový spekulant Aleš Slabý, který na ní před časem provozoval aplikaci házení vajíček na Paroubka, ji nakonec věnoval předsedovi ČSSD zcela zdarma. A proč zdarma? Podle deníku E15.cz zdůvodnil svůj krok skutečně upřímně… „Chceme se v následujících letech účastnit výběrových řízení pořádaných státní správou. Proto a z tohoto důvodu jsme se rozhodli doménu p. Ing. Paroubkovi věnovat zdarma,“ praví doslovný citát. Pane Paroubku, až budete ve vládě, máte o jednoho „kamaráda“ víc.

Ilustrační foto: obálka týdeníku Reflex

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .