Startuje 1. fotbalová liga s názvem ePojištění liga. Zůstává na O2 Sport, ČT sport a iSport.cz

Nejvyšší česká fotbalová soutěž Synot liga po dvou letech změnila název. Novým titulárním partnerem se stal provozovatel služby ePojištění.cz. Díky tomu ponese 1. fotbalová liga v následujících dvou sezonách název ePojištění liga. Ve srovnání s předchozími ročníky vzroste počet placených zápasů jak v televizi, tak na internetu.

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Zdroj: fotobanka Shutterstock.com

Letošní vysílatelé: O2 TV Sport, ČT Sport a Blesk.cz (iSport TV)

Nejatraktivnější zápasy se nově objeví exkluzivně na placeném programu O2 TV Sport a nové značce O2 TV Fotbal. Služba O2 TV měla v předešlé sezoně k dispozici právo jednoho zápasu týdně. Nyní už může vysílat až dvě utkání, přičemž má přednostní právo výběru před Českou televizí.

Právě ČT by měla na televizním pokrytí participovat i nadále. V minulé sezoně nabízela dva až tři zápasy týdně na programu ČT sport. I pro letošní rok má v plánu vysílat minimálně dva zápasy z každého hracího kola. Pro diváky to bude zároveň jediná možnost, jak se dostat k plnohodnotným ligovým přenosům v rámci neplacené televize.

Přenosy na internetu: u sázkovek zdarma, jinde za poplatek

Přenosy na webu zajistí i v sezoně 2016/2016 skupina Czech News Center na svých webech iSport.cz, případně Blesk.cz. Tuto skupinu vlastní majitel fotbalového klubu AC Sparta Praha Dan Křetínský. Přenosy na internetu ale nebudou zdarma. Zájemci o legální streaming na celou obrazovku budou muset zaplatit za každý zápas 79 korun nebo si mohou předplatit balíčky několika přenosů za mnohem nižší jednotkové ceny.

Pokud ale máte zájem o neplacené vysílání, nabídnou vám ho sázkové kanceláře. Jejich přenosy jsou teoreticky zdarma – prakticky za ně platíte skrze sportovní sázky. Rozdíl mezi přenosy v sázkových kancelářích a na webu iSport.cz je v tom, že do sázkovky se musí člověk zaregistrovat a k úspěšnému sledování přenosů je povinen si alespoň jednou denně vsadit symbolickou částku 5 Kč, nebo mít zůstatek na hráčském účtu alespoň 100 Kč. Uvedená povinnost platí pro klienty sázkových kanceláří Tipsport a Chance. Pokud máte účet u Sazkabet nebo jinou sázkovou kancelář, podmínky se mohou lišit.

Bezplatné přenosy v malém okně. Pomohou mobilní aplikace

Sledování přenosů prostřednictvím webů sázkových kanceláří je však nepohodlné. Zápasy jsou dostupné pouze v malém okně, není možné je zvětšit na celou obrazovku. Zkušenější uživatelé mohou díky zoomu v prohlížeči zvětšit přenos alespoň na dvě třetiny obrazovky, musí se však smířit s konstantně nízkým rozlišením cca 480×270.

O něco lepší zážitek nabízí sledování přes mobilní stránky sázkových kanceláří nebo sázkové aplikace v mobilech. Kvalita streamu je sice stejná, výsledný dojem ale může být subjektivně lepší díky menší obrazovce mobilního zařízení.

Plnohodnotný přenos ve vysokém rozlišení na celé obrazovce si divák může dopřát pouze na webech Blesk.cz a iSport.cz. Jak už bylo zmíněno, zde je to pouze za poplatek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .